Piątek, 15 grudnia 2017. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Podziel się:

Podziel się:

Emocje do samego końca

W sobotę 4 listopada zakończone zostały rozgrywki V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. W większości najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły już wcześniej i liderzy poszczególnych klasyfikacji stawiali przysłowiową kropkę nad „i”.

Swoje zwycięstwa przypieczętowali: Alicja Kulinek wśród kobiet, Szymon Pupel wśród chłopców, Franciszek Jastrzębowski w kategorii powyżej 50 lat oraz Szymon Szewczyk w kategoriach do lat 40 i open. Sobotnie dobre występy Dominika Święckiego wśród chłopców, Krzysztofa Buczyńskiego w kat. 40 – 50 lat oraz Waldemara Bucholca w kat. powyżej 50 lat pozwoliły im na przesunięcie się na trzecie miejsca w swoich kategoriach.

Jednak do niezwykłej sytuacji doszło wśród mężczyzn rywalizujących w kat. 40 – 50 lat. Otóż Daniel Buczyński i Grzegorz Komorowski zgromadzili po 130 pkt. W sześciu turniejach tego cyklu, solidarnie po dwa razy wygrywali oraz tyle razy zajmowali w nich zarówno II jak i III miejsca. Zgodnie z regulaminem obydwaj zawodnicy z Płoskini musieli rozegrać dodatkowy mecz, w którym zwyciężył pierwszy z nich.

Obecni na zawodach: wicemarszałek naszego województwa Miron Sycz, burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, dyrektor górowskiej szkoły podstawowej Dariusz Hawrylec oraz prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Piotr Baczewski wręczyli wszystkim zawodnikom medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Za miejsca na podium zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary.

Grand Prix w tym roku zgromadziło na starcie łącznie 73 zawodniczki i zawodników z województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz spoza jego granic. Oznacza to, że górowskie zawody zauważane są przez coraz większe grono tenisistów stołowych.

Niewątpliwie prestiż turnieju został podniesiony poprzez objęcie go patronatem honorowym przez Marszałka Województwa.
Organizatorzy zawodów kierują słowa podziękowania za wsparcie zawodów pod adresem:
 Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
 Urzędu Miasta w Górowie Iławeckim
 Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim
 Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
 Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim
 Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym Na Szpiczaka w Olsztynie
 Firmy „Ewix” w Górowie Iławeckim
 Firmy „Eko-Bart” w Bartoszycach
 Nadleśnictwa w Górowie Iławeckim
 Zakładu Karnego w Kamińsku
 Redakcji „Gońca Bartoszyckiego”
 Redakcji portalu „WAMA- Sport”.


Klasyfikacje końcowe :

1. Kategoria – dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum:
1. Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 30 pkt.

2. Kategoria – kobiety:
1. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 150 pkt
2. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 100 pkt
3. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński) – 45 pkt
4. Natalia Stępień (Giżycko) – 18 pkt

3. Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:
1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 135 pkt
2. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 73 pkt
3. Dominik Święcki (Gołdap) – 60 pkt.
4. Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie – 43 pkt
5. Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie – 40 pkt
6. Dawid Chilicki (Gołdap) – 25 pkt
7-8. Rafał Gach (Bisztynek), Mateusz Marcinkiewicz (Gołdap) – 18 pkt.
9 Sebastian Gach (Bisztynek) – 16 pkt

4. Kategoria – mężczyźni do lat 40:
1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 150 pkt
2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 116 pkt
3. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński – 103 pkt
4. Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie) – 82 pkt
5. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 78 pkt
6. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 70 pkt.
7. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 66 pkt.
8. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 58 pkt
9. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 50 pkt
10. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 43 pkt .
11. Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 30 pkt.
12-13. Łukasz Dost (Olsztyn), Dariusz Cichowski (Bartoszyce) – 25 pkt
14. Jakub Waciak (Kandyty) – 18 pkt.
15-16. Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr), Kacper Misiun (Gołdap) – 16 pkt.
17-19. Szymon Fidura (Ostrów Mazowiecki), Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 14 pkt.
20-22. Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński),), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Michał Żywiec (Olsztyn) – 12 pkt.
23. Karol Daliga (Bartoszyce) – 10 pkt.

5. Kategoria – mężczyźni 40 +:
1..Daniel Buczyński (Płoskinia) – 130 pkt.
2. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 130 pkt
3. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 86 pkt
4. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 84 pkt
5. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 74 pkt.
6. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 68 pkt.
7. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 64 pkt
8. Leszek Wojda (Olsztyn) – 55 pkt
9. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 48 pkt
10. Roman Polewczak (Giżycko) – 30 pkt
11. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 25 pkt.
12. Grzegorz Pacholec (Srokowo) – 24 pkt.
13. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 24 pkt.
14. Grzegorz Wesołowski (Gołdap) – 16 pkt
15-16. Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Waldemar Sonnenfeld (Bartoszyce) – 12 pkt

6. Kategoria – mężczyźni 50 +
1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 129 pkt
2. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 106 pkt.
3. Waldemar Bucholc (Klewki) – 91 pkt
4. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 77 pkt
5. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 76 pkt.
6. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 74 pkt
7. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 68 pkt
8. Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 68 pkt.
9. Stanisław Czech (Jeziorany) – 66 pkt
10. Marek Różycki (Gołdap) – 60 pkt.
11. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 60 pkt
12. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 56 pkt
13. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 52 pkt.
14. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 42 pkt.
15. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt.
16. Janusz Bujalski (Srokowo) – 28 pkt
17. Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt
18 Bolesław Krawczyk (Olsztyn) – 25 pkt ..
19-20. Roman Grudzień (Elbląg), Janusz Rososiński (Giżycko) – 16 pkt.

7. Kategoria open:
1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 150 pkt
2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 120 pkt
3. Daniel Buczyński (Płoskinia) – 90 pkt
4. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 89 pkt
5. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 70 pkt
6. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 70 pkt.
7. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 64 pkt
8. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 64 pkt.
9. Waldemar Bucholc (Klewki) – 54 pkt.
10. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 54 pkt
11. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 54 pkt
12. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 50 pkt
13. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 50 pkt
14. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 46 pkt.
15..Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie), – 42 pkt.
16-17. Stanisław Miciun (Bartoszyce), Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 42 pkt.
18. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 40 pkt.
19..Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 38 pkt
20. Leszek Wojda (Olsztyn) – 36 pkt
21. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 36 pkt
22. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 34 pkt.
23. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 32 pkt
24. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 32 pkt.
25. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 32 pkt.
26. Stanisław Czech (Jeziorany) – 30 pkt.
27. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 30 pkt
28. Marek Różycki – 28 pkt.
29. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt
30. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 28 pkt.
31. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie – 28 pkt.
32. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt.
33. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 26 pkt
34. Łukasz Dost (Olsztyn) – 25 pkt.
35. Chilicki Dawid (Gołdap) – 24 pkt.
36. Janusz Bujalski (Srokowo) – 24 pkt.
37. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 24 pkt.
38. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 24 pkt.
39. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 20 pkt
40. Dominik Święcki (Gołdap) – 18 pkt
41. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 18 pkt.
42. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 18 pkt.
43-44 Waldemar Sonnenfeld (Bartoszyce), Roman Grudzień (Elbląg) – 16 pkt.
45. Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 16 pkt
46-48. Roman Polewczak (Giżycko), Jakub Waciak (Kandyty), Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr) – 14 pkt.
49-52. Kacper Misiun (Gołdap), Grzegorz Wesołowski (Gołdap), Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn), Janusz Rososiński (Giżycko) – 12 pkt.
53-54. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński), Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 12 pkt.
55-57. Grzegorz Pacholec (Srokowo), Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie), Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.
58-60. Dariusz Cichowski (Bartoszyce), Szymon Fidura (Ostrów Mazowiecki), Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 8 pkt.
61. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 8 pkt.
62-66. Mateusz Marcinkiewicz (Gołdap), Michał Żywiec (Olsztyn), Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński), Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) - 6 pkt
67-73. Bolesław Krawczyk (Olsztyn), Natalia Stępień (Giżycko), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Rafał Gach (Bisztynek), Sebastian Gach (Bisztynek), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Karol Daliga (Bartoszyce) – 4 pkt



Andrzej Markowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Grand Prix 2017 Górowa Iławeckiego: emocje były do samego końca
Oceń artykuł:

(0)