Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Jesienne Arabeski

Miłośnicy folkloru - śpiewu i tańców mieli niebywałą okazję w niedzielę 5 listopada wziąć udział w jednym z koncertów międzynarodowego festiwalu choreograficznego JESIENNE ARABESKI, który gościł Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Festiwal organizowany jest przez instytucje kulturalne we Francji, Republice Federalnej Niemiec, Polsce i Ukrainie i biorą w nim najlepsze zespoły folklorystyczne wyłonione w wyniku konkursów zorganizowanych wcześniej w swoich krajach.

Na scenie górowskiej szkoły zaprezentowały się: CZEREMOSZ z Węgorzewa, DUMKA z Górowa Iławeckiego oraz młodzież i dzieci z dwóch miast z Ukrainy - Odessy oraz Sum.

Szczególnie ciepło zgromadzona dosyć licznie publiczność przyjęła występ zespołu z Odessy reprezentujący słabo u nas znany folklor żydowski.

Koncert mógł się podobać nawet mało wyrobionemu artystycznie widzowi, albowiem występujące grupy zaprezentowały się na wyjątkowo wysokim poziomie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Górowo Iławeckie. Jesienne Arabeski - międzynarodowy festiwal choreograficzny
Oceń artykuł:

(0)