Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

W dniu 99 rocznicy odzyskania niepodległości

Mszą świętą odprawioną w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji wolnej ojczyzny oraz przemarszem zgromadzonych na Plac Ratuszowy zakończyły się w sobotę 11 listopada obchody Święta Niepodległości w Górowie Iławeckim.

We mszy, prócz mieszkańców miasta, wzięły udział delegacje służb mundurowych, kibice Klubu Sportowego CRESOVIA, poczty sztandarowe i flagowe miejscowych szkół oraz Rejonowego Koła Pszczelarzy. Uczestnicy marszu w awangardzie wnieśli połączonymi siłami na rynek miasta dużą biało-czerwoną flagę.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez zgromadzonych na Placu Ratuszowym, druhowie z górowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odpalili salwę sztucznych ogni symbolicznie upamiętniających 99 rocznicę odzyskania niepodległości.

Tego samego dnia rankiem na miejscowym Orliku zorganizowany i przeprowadzony został przez działaczy Turniej piłkarski z okazji Święta Niepodległości.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: W dniu 99. rocznicy odzyskania niepodległości
Oceń artykuł:

(0)