Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Jesień wierszem malowana

O tegorocznej jesieni raczej trudno powiedzieć, że jest „złota” i obdarowuje nas pogodnymi, ciepłymi dniami. Niestety, przeważnie jest chłodno i niemal bez przerwy pada deszcz, a łąki i pola pokryły się siecią mniejszych i większych stawków.

Niemniej deszczowa pogoda i zasnute chmurami niebo nie mogły być przeszkodą do wzięcia udziału w konkursie poezji dziecięcej zorganizowanym pod hasłem „Jesień wierszem malowana” przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie. Nadleśnictwo reprezentowała p. Kinga Chodara. Konkurs został przeprowadzony w środę, 29 listopada, w jego nowocześnie i gustownie urządzonej sali konferencyjnej.

Dzieci za Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim przyszły do budynku Nadleśnictwa pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców, którzy także zasiedli w komisji konkursowej.

Uczniowie do konkursu przygotowali wiersze Apolinarego Nosalskiego, Wandy Grodzińskiej, Czesława Janczarskiego, Tadeusza Karasiewicza, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i innych poetów piszących dla dzieci.

Czołowe miejsca w konkursie zajęli:
I miejsce – Ola Worobiec
II miejsce – Oliwia Nakrewicz
III miejsce – Hanna Oleszkiewicz.

Komisja wyróżniła także:
- Ewę Worobiec
- Julię Gdakowicz.

Dyplomy i upominki w imieniu organizatorów zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczył nadleśniczy Ryszard Ziemblicki. Na zakończenie były jeszcze ciasteczka, herbata i kawa dla nauczycieli. W pogodnych nastrojach młodsi i starsi deklamatorzy powrócili do swojej szkoły.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Jesień wierszem malowana
Oceń artykuł:

(0)