Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Mistrzowie słowa poetycznego

Jesień to szczególna pora roku, wybierana najczęściej przez szkoły na organizowanie konkursów i przeglądów poezji dziecięcej i młodzieżowej. Chociaż za oknami ciężkie chmury i deszcz, w szkolnych świetlicach panuje gorąca atmosfera towarzysząca zmaganiom młodych mistrzów deklamacji i poezji.

Do górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim w piątek 8 grudnia razem z nauczycielami opiekunami i rodzicami przybyła niemal setka recytatorów ze szkół podstawowych z Bartoszyc, Toprzyn, Górowa Iławeckiego oraz Kandyt.

Gości przybyłych na konkurs poezji ukraińskiej powitali w imieniu organizatorów dyrektor Olga Sycz oraz dyrektor Dariusz Hawrylec.

Uczniowie podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowych. Prezentowany repertuar był odpowiednio dopasowany do indywidualnych możliwości ucznia i starannie przedstawiony. Dzieci recytowały wiersze klasycznych i współczesnych poetów ukraińskich, a także poezję polską w tłumaczeniu na język ukraiński.

Organizatorzy ze swojej strony zadbali o poczęstunek i napoje podane w stołówce szkolnej w czasie przerwy na obrady komisji.

Najlepsi wykonawcy zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami okolicznościowymi.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Górowo Iławeckie. Mistrzowie słowa poetycznego
Oceń artykuł:

(0)