Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Na sto dni przed maturą

Zgodnie z harmonogramem egzaminów maturalnych na 2018 rok opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną termin główny przystąpienia do matury został na 4-23 maja 2018 roku.

Zanim jednak tegoroczni maturzyści przystąpią do egzaminów, tradycyjnie na sto dni przed nimi urządzają bale studniówkowe, na których razem z przyjaciółmi bawią się do bladego świtu.
W górowskim Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania bal przedmaturalny odbył się w nocy z 20 na 21 stycznia, a urządzony został w szkolnej sali gimnastycznej, która na ten czas zmieniła się w salę balową pięknie udekorowaną przez samych abiturientów.
Po wprowadzeniu na salę dostojnych gości, wychowawców i nauczycieli zgromadzonych powitała dyrektor p. Olga Sycz. Życzyła wszystkim dobrych humorów i wesołej zabawy, natomiast przyszłym maturzystom osiągnięcia jak najwyższych wyników na egzaminach. Do życzeń dołączył się wice-marszałek naszego województwa p. Miron Sycz.
Obecni na sali gości, rodziców i nauczycieli powitały dostojnym tańcem-korowodem dziewczęta. W czasie korowodu śpiewały pieśni, głównym tematem których była głęboka przyjaźń, marzenia o przyszłości, wspomnienia wspólnie spędzonych w szkole lat.
Na zakończenie części oficjalnej na salę wniesione zostały dwa korowaje (tradycyjne, zdobione, obrzędowego chleby pszenne), którymi, po pokrojeniu przez wychowawców, poczęstowani zostali wszyscy obecni.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Na sto dni przed maturą
Oceń artykuł:

(0)