Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowali semestr

Dobrą tradycją, pielęgnowaną od lat, w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim jest organizowanie na początku nowego semestru nauki spotkań rodziców z wychowawcami. Spotkanie to jest jednocześnie podsumowaniem osiągnięć naukowych i artystycznych uczniów w ciągu minionego semestru.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę 10 lutego. Wśród zaproszonych gości, między innymi byli: Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Miron Sycz, Członek Zarządu Województwa Marcin Kuchciński, Pełnomocnik ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych: Wiktor Marek Leyk, Starosta Bartoszycki Wojciech Prokocki, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj. Wszystkich miło i serdecznie powitała dyrektor szkoły Maria Olga Sycz.

W części oficjalnej zaproszeni goście gratulowali dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu wzorowo prowadzonej placówki, wysokich osiągnięć w nauczaniu, pracach społecznych, a także, co niebagatelne, na polu artystycznym i sportowym.

Niezwykły, a jednocześnie głęboko symboliczny podarunek wręczył szkole pan Wiktor Marek Leyk. Był to reprint „Kancjonału mazurskiego” z 1741 r., opracowanego przez nidzickiego księdza śpiewnika pieśni religijnych wraz z modlitwami, o którym w dołączonym opracowaniu czytamy: Z tym kancjonałem Mazur obcował od najmłodszych lat (w szkole, kościele, domu, podczas wszystkich uroczystości) i z nim umierał, zabierał go do grobu.

Na zakończenie tej części spotkania przed rodzicami i gośćmi zaprezentowała się młodzież w programie artystycznym, na który złożyły się występy chóru oraz grupy tanecznej zespołu „Dumka”.

Potem były już bardziej kameralne spotkania w klasach z wychowawcami i nauczycielami.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania podsumowano semestr
Oceń artykuł:

(0)