Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Słoneczne Walentynki 2018

Walentynki, dzień 14 lutego, obchodzony na wspomnienie św. Walentego, który został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r. przez Papieża Aleksandra VI, już na stałe zagościł w naszym kalendarzu jako jedno z bardziej ulubionych i na nowo „odkrytych” świąt.

Są w Polsce miasta i miejsca, które mogą poszczycić się posiadaniem relikwii świętego. To Kraków, Poznań, Chełmno, Lublin, Rudy Wielkie, Kłodzk, Grodzisk i Jasna Góra. Jego relikwie odnaleźć można także i na Ukrainie.

Walentynki w Polsce na dobre przyjęły się po 1990 r. i, niejako, trafiły od razu na podatny grunt, jako miłe i serdeczne święto (ochoczo podtrzymywane przez przemysł rozrywkowy i zabawkarski). Przyjęło się już na dobre, że tego dnia można bez skrępowania wyrazić swoje uczucie, chociażby wysyłając kartkę z poezją, oczywiście podpisaną: "Twój Walenty" lub "Twoja Walentynka".

Szczególnie wesoło tego dnia bywa w szkołach na przerwach między lekcjami, kiedy wszyscy, inspirowani przez samorządy, wszystkim darują kolorowe kartki, drobne prezenciki, z których najbardziej cenione są te wykonane własnoręcznie. Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim walentynki świętowała 13 lutego i też było wesoło.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Słoneczne Walentynki 2018 w górowskiej podstawówce
Oceń artykuł:

(0)