Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Abiturientom zadzwonił ostatni dzwonek

73 abiturientów. Właśnie tylu przystąpi 4 maja w Górowie Iławeckim do egzaminów maturalnych. Są to uczniowie (właściwie już byli uczniowie) ostatnich klas Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Przeszli oni pozytywnie dany etap edukacji i decyzjami rad pedagogicznych zostali dopuszczeni do matur (co jednak nie każdemu było pisane).

Piątek 27 kwietnia był dniem abiturienta – ostatni dzwonek. Odświętnie ubrani, niektórzy z wiązankami kwiatów w ręku, pojawili się w stosownie udekorowanych aulach, aby wziąć udział w ostatnim, razem z całą wspólnotą szkolną, wspólnym apelu. Towarzyszyli im nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz przedstawiciele współpracujących ze szkołami organizacji, także delegacje służb mundurowych.

Apele tradycyjnie rozpoczęły się od odśpiewania hymnów narodowych i słów powitań od dyrektorów. W Zespole Szkół przybyłych witała dyrektor Elżbieta Gottuk, natomiast w ZSzUJN dyrektor Maria Olga Sycz.

Potem było wyróżnienie najlepszych, wręczenie świadectw, nagród i ciepłe słowa wszelkiej pomyślności. Nie zabrakło również części artystycznych, przygotowanych przez uczniów młodszych klas. Lejtmotywem scenek rodzajowych, oczywiście, były wydarzenia z życia szkoły, szczególnie te, które wspominane są potem latami.


____________________________________
Początek tegorocznych egzaminów maturalnych zaplanowano na 4 maja - wtedy uczniowie napiszą maturę 2018 z języka polskiego. 7 maja maturzyści napiszą maturę 2018 z matematyki, zaś 8 maja rozwiążą test z języka angielskiego. Kolejne dni to będą zmagania z wybranymi przez maturzystów przedmiotami. Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, matura w 2018 roku potrwa od 4 do 23 maja. Aby zdać maturę, trzeba mieć 30% punktów z każdego testu.

Dla abiturientów ze szkół dla mniejszości narodowych egzamin pisemny z języka narodowego jest obowiązkowym egzaminem maturalnym obok obowiązkowych egzaminów pisemnych z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki (obligatoryjnych na poziomie podstawowym) oraz jednego przedmiotu z tzw. grupy przedmiotów dodatkowych (na poziomie rozszerzonym). Muszą oni też zdać trzy obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i języka ojczystego.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Abiturientom zadzwonił ostatni dzwonek
Oceń artykuł:

(0)