Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Podziel się:

Podziel się:

Znowu walczyli o trofeum Prezesa

Po raz kolejny przyjechali do Górowa Iławeckiego niepełnosprawni sportowcy wraz z opiekunami, reprezentujący ośrodki terapeutyczne z całego województwa, aby wziąć udział w XI Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Jesteśmy Razem. Turniej od lat gromadzi na hali sportowej górowskiej szkoły podstawowej miłośników tenisa stołowego, którzy bardzo chętnie biorą w nim udział.

Cykliczne, organizowane już ponad dziesięć lat zmagania przy stołach do tenisa stołowego niepełnosprawnych sportowców (mężczyzn i kobiet) są jednocześnie doskonałą terapią i integracją środowiska, co podkreślił wicemarszałek naszego województwa, pan Miron Sycz otwierając w czwartek 14 czerwca, razem z prezesem Stowarzyszenia Jesteśmy Razem panem Piotrem Baczewskim XI Turniej.

Na hali sportowej górowskiej podstawówki reprezentowane były:

- WTZ Barka Górowo Iławeckie,
- ŚDS Barka Górowo Iławeckie,
- WTZ Kętrzyn,
- ŚDS Lazarus Elbląg,
- WTZ Henrykowo,
- PSDS Lidzbark Warmiński,
- ŚDS Żelazna Góra,
- DPS Kamińsk,
- SION Bartoszyce,
- ŚDS Henrykowo,
- ŚDS Bratek Ostróda.

Po rozegraniu przewidzianych losowaniem meczy, w sędziowaniu których czynny udział brała udział młodzież górowskich szkół średnich klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Drużynowo:
- WTZ Barka Górowo Iławeckie,
- ŚDS Bratek Ostróda,
- ŚDS Lazarus Elbląg.
Indywidualnie:
- Bogusław Plona,
- Dawid Cielach,
- Wojciech Dubaj.

Kadra:
- Kamil Jarmołowicz,
- Janusz Głębocki,
- Roman Grudzień.

Zwycięzcy Turnieju zostali nagrodzeniu pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz zostali przez organizatorów ugoszczeni obiadem.


Organizatorzy górowskiego Turnieju odczytali także komunikat:

Ligi Wojewódzkiej Ośrodków Terapeutycznych
w Tenisie Stołowym

W miesiącach od stycznia do maja 2018 r. odbyło się 42 spotkania, w rezultacie których kolejno najwięcej zwycięstw na swoich kontach zapisały ośrodki:
1 – Górowo Iławeckie,
2 – ŚDS Lidzbark Warmiński,
3 – Henrykowo,
4 – Lidzbark Warmiński (powiat),
5 – Żelazna Góra,
6 – Elbląg,
7 – Kętrzyn.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Znowu walczyli o trofeum prezesa
Oceń artykuł:

(0)