Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

„Jesienne arabeski” w Górowie Iławeckim

Arabeska, to inaczej ozdoba graficzna, fantazyjny ornament naśladujący splot gałązek, liści, kwiatów i linii itp. Mamy także arabeski jako formę muzyczną czy literacką.

Natomiast „Jesienne arabeski”, to nazwa odbywającego się cyklicznie na Warmii i Mazurach z centrum w Węgorzewie Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. W tym roku mieliśmy jego już XIV edycję. Wzięło w nim udział 5 zespołów młodzieżowych i dziecięcych z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Po raz trzeci zespoły biorące udział w Festiwalu, tworzące i pokazujące publiczności niezwykle barwne, roztańczone i rozśpiewane widowisko, pojawiły się w Górowie Iławeckim.

Przed zgromadzonymi na sali widowiskowej górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w niedzielne popołudnie 5 listopada wystąpiły dzieci i młodzież ubrani w kolorowe stroje ludowe różnych regionów swoich ojczyzn prezentując z wielkim pietyzmem i zaangażowaniem wykonane układy choreograficzne. Wśród wykonawców nie zabrakło, oczywiście, gospodarzy – górowskiej „Dumki”.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: „Jesienne arabeski” w Górowie Iławeckim. ZOBACZ ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)