Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Przedświąteczny koncert kolęd i pastorałek w Górowie Iławeckim

Miłym akcentem środowego wieczora 19 grudnia w Górowie Iławeckim był koncert kolęd, przebojów świątecznych i noworocznych w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lidzbarku Warmiński oraz jej filii w Górowie. Na koncert publiczność została zaproszona do hali widowiskowej Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

Dzieci i młodzież zaprezentowały się dosyć licznie zgromadzonej publiczności zarówno w formie orkiestry i chóru, ale także swoich solistów i zespołów kameralnych. Ponadto wystąpił też śpiewający a cappella chór licealistów „Żurawka”.

Publiczność wysłuchała i gromkimi brawami nagrodziła wykonane z wielką werwą i zaangażowaniem najbardziej znane kolędy oraz pastorałki polskie i ukraińskie. Nie zabrakło też szlagierów znanych w całym świecie.

Chór towarzyszący orkiestrze przygotowała p. Agnieszka Chomik, natomiast orkiestrę p. Orest Ortyński. „Żurawkę” do koncertu przygotował p. Michał Semotiuk.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Przedświąteczny koncert kolęd i pastorałek w Górowie Iławeckim. POSŁUCHAJ
Oceń artykuł:

(0)