Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie pierwszoklasistów

Był to długo oczekiwany dzień. Pierwszoklasiści z SP nr 2 w Górowie Iławeckim przystąpili do ślubowania, aby tym samym stać się pełnoprawnymi członkami szkolnej wspólnoty.

Odświętnie ubrani, w towarzystwie swoich rodziców oraz wychowawców, najmłodsi uczniowie przy dźwiękach tradycyjnego, ręcznego dzwonka, w piątek 3 października pojawili się na odpowiednio udekorowanej szkolnej sali gimnastycznej.
Ślubowanie to poważna uroczystość i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Dlatego też pierwszoklasiści przez cały miesiąc rzetelnie uczyli się piosenek, wierszyków, i przyswajali wiele potrzebnych informacji po to, by w tym szczególnym dniu godnie się zaprezentować.
Sprawdzeniem umiejętności zajęli się uczniowie klas szóstych. Po pomyślnym zdaniu egzaminu pierwszaki mogły już złożyć ślubowanie i być pasowanymi przy pomocy symbolicznego ołówka przez dyrektorów p. Mirosława Tchórza i p. Annę Burakowską na uczniów SP 2 w Górowie Iławeckim.
Miłą niespodziankę sprawił uczniom Burmistrz Jacek Kostka, który przyniósł im dobre słowo oraz trzy torby słodyczy.
Po uroczystości dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas na słodki poczęstunek.

Bohdan Tchórz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Ślubowanie pierwszoklasistów
Oceń artykuł:

(0)