Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Motocykle pod plandekę

Przejazdem ulicami Górowa Iławeckiego i wyprawą do Stegny w sobotę 10 października bajkarzy zrzeszeni w lokalnym klubie motocyklowym ZJAWA zakończyli tegoroczny sezon jeździecki. Teoretycznie, bowiem nie zabraknie takich, których do odstawienia stalowego rumaka do garażu zmusi dopiero pierwszy śnieg.

Sezon motocyklowy trwa od wiosny do jesieni. Miłośnicy spędzania wolnego czasu w siodle swojego pupila wybierają różne jego formy. Czasem są to grupowe wyjazdy na wszelkiego rodzaju zjazdy, zloty i pikniki, a czasem są to włóczęgi w pojedynkę, nawet w bardzo odległe miejsca. Górowscy motocykliści nie różnią się od innych. W sezonie odwiedzają, między innymi, historyczne miejsca regionu, biorą udział w motocyklowej majówce w Krośnie koło Ornety, jadą do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Tolkmicka, Mrągowa, Olsztyna i wielu jeszcze innych ciekawych miejsc.

Hobby motocyklowe, wbrew pozorom, nie jest aż tak bardzo kosztowne, a to dzięki nieźle rozwiniętemu rynkowi wtórnemu. Używany motocykl w całkiem dobrym stanie można kupić za stosunkowo nieduże pieniądze (każdy może znaleźć coś dla siebie). Trzeba tylko wcześnie poważnie pomyśleć, czy motor ma być szpanem, czy przyjemnym hobby.


Bohdan Tchórz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Motocykle pod plandekę
Oceń artykuł:

(0)