Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Podziel się:

Podziel się:

Koncertowe podsumowanie semestru

Po ukończeniu semestralnej pracy z uczniami w szkołach odbywają się spotkania z rodzicami (wywiadówki) mające na celu podsumowanie pracy, na których omawia się zarówno osiągnięcia jak i niedociągnięcia. Nauczyciele razem z rodzicami zastanawiają się, co zrobić, aby było lepiej.

Ciekawą, wzbogacaną z każdym rokiem, formę prezentacji osiągnięć uczniów i szkoły wypracował Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. To nie są już tradycyjne rozmowy w klasie z wychowawcami. Podsumowanie semestru to w pierwszej kolejności ogólne spotkanie na dużej sali i prezentacja dla wszystkich szkolnych postępów, a dopiero potem spotkania indywidualne.

Na zorganizowaną 14 lutego w szkole uroczystość, prócz rodziców uczniów, przybyli także zaproszeni goście, między którymi byli: poseł na Sejm p. Miron Sycz, wicemarszałek naszego województwa p. Jacek Protas, szef kancelarii sejmiku w-m Wiktor Marek Leyk, Pełnomocnik Wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych p. Joanna Wańkowska-Sobiesiak, bartoszycki starosta Wojciech Prokocki, burmistrz Górowa Ił. p. Jacek Kostka, wójt gminy Górowo Ił. p. Bożena Olszewska-Świtaj i inni.

Witając przybyłych dyrektor szkoły p. Olga Sycz poprosiła także o zajęcie głosu zaproszonych gości. Dziękując za zaproszenie każdy z nich podkreślał szczególną atmosferę panującą w szkole i prężność działania placówki znanej nie tylko w województwie i kraju, ale także poza granicami.

Po oficjalnej części nasyconej statystyką i tabelami nastąpiła część artystyczna, którą otworzył wspólny występ szkolnego chóru i lidzbarsko-górowskiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją p. Oresta Ortyńskiego. Dalej uczniowie zaprezentowali się w tańcach ludowych, śpiewie chóralnym i solowym, deklamacjach itp. Na tę część czekali wszyscy obecni, a nawet pojawili się jeszcze dodatkowi widzowie pragnący obejrzeć stojący na wysokim poziomie artystycznym koncert.

Potem już sami rodzice udali się do klas na spotkania z wychowawcami swoich pociech.

Bohdan Tchórz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: BT oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Koncertowe podsumowanie semestru
Oceń artykuł:

(0)