Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Profil użytkownika Maria Duchnik

Obchody jubileuszu 100 lat niepodległej Polski w gminie Górowo Iławeckie

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada 2018 r. świętować będziemy 100 lat Niepodległej Polski.

W gminie Górowo Iławeckie zapraszamy na uroczyste obchody tego doniosłego jubileuszu do Szkoły Podstawowej w Kandytach już 9 listopada na godzinę 10.30.

Konferencja CZYSTE POWIETRZE

18 października 2018 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim odbędzie się konferencja na temat dofinansowania w programie CZYSTE POWIETRZE

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze ogłoszony przez...

Pobiegli dla NIEPODLEGŁEJ

W piątek 14 września 2018 r. z stadionu w Kamińśku, w gminie Górowo Iławeckie, wystartowali z zapałem uczestnicy "Biegu dla Niepodległej". 150 osób ruszyło w sztafecie do Bukowca, by uczcić w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

W piątek 14 września 2018 r. dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich do wspólnego radosnego świętowania na Stadion w Kamińsku skąd wyruszy pierwszy górowski "Bieg dla Niepodległej".

Impreza organizowana jest przez Gminną Bibliotekę i Centrum...

DOTKNĄĆ HISTORII

Już w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. zapraszamy serdecznie do świetlicy wiejskiej w Kandytach na seminarium literackie pod hasłem „DOTKNĄĆ HISTORII”.

W ramach seminarium organizatorzy spotkania tj. Stowarzyszenie Literackie W CIENIU LIPY CZARNOLESKIEJ z Jeleniej Góry, Bartoszycka...

DOTKNĄĆ HISTORII

Już w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. zapraszamy serdecznie do świetlicy wiejskiej w Kandytach na seminarium literackie pod hasłem „DOTKNĄĆ HISTORII”.

W ramach seminarium organizatorzy spotkania tj. Stowarzyszenie Literackie W CIENIU LIPY CZARNOLESKIEJ z Jeleniej Góry, Bartoszycka...

Turniej o miecz Herkusa Monte w Kamińsku

15 czerwca roku Pańskiego 2018 nad zalewem w Kamińsku w gminie Górowo Iławeckie rozbili obozowisko średniowieczni wojowie – chmurnicy z grodu Łekno oraz wikingowie z Jomsborga. Wszystko to za sprawą Turnieju o Miecz Herkusa Monte.

Zapachniało historią, uczestnicy wydarzenia mieli szansę...

Bocianie lato w Żywkowie

W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. po raz kolejny powitaliśmy sezon wakacyjny na Górowszczyźnie. Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie wraz z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wita lato festynem BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE.

BOCIANI FESTYN W ŻYWKOWIE – czas przywitać lato!

Już 17 czerwca, jak co roku, Gmina Górowo Iławeckie zaprasza na BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE - doroczny festyn rozpoczynający sezon wakacyjny w gminie.

Atrakcji nie zabraknie O 14:00 oficjalnie rozpoczynamy doroczny festyn. Tradycyjnie nie zabraknie występów lokalnych artystów: dziecięcych zespołów...

WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA

U progu Wielkiego Tygodnia kilka słów ... zebranych w wierszu WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA Pani Teresy Suduł - poetki z Kandyt w Gminie Górowo Iławeckie

Co by się wtedy stało… Gdyby Chrystus odtrącił Magdalenę. „Winna… Umrzeć powinna…” Powiedział - gdy Go...