środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Profil użytkownika Maria Duchnik

Święto Ziemniaka w Kandytach

Pożegnaliśmy lato, jesień wita nas swymi barwami i zapachami... tak, tak zapachami ogniska, pieczonych ziemniaków, spadających liści. W jesiennych klimatach 29 września 2019 r. o godz. 13.00 w Kandytach odbędzie się Święto Pieczonego Ziemniaka, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kandytach. Serdecznie zapraszamy

Działamy aktywnie na Górowszczźnie

Kolejny już raz aktywni mieszkańcy wsi, Rady Sołeckie, liderzy działający na Górowszczyźnie spróbowali swych sił w konkursach – minigrantach ogłoszonych przez LGD Warmiński Zakątek. Ciekawe pomysły, innowacyjne i wyjątkowe plany do realizacji w swych małych ojczyznach zgłosiło w tym roku 11 nieformalnych grup startując w konkursach grantowych „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także FIO „Warmia Mazury Lokalnie”. Spośród wielu zgłoszonych w konkursach projektów 4 z górowskich wniosków doczeka się w tym roku realizacji.

Bocianie Lato w Żywkowie

Zbliża się czas wakacji, czas plenerowych imprez i letniego wypoczynku. Jak co roku o tej porze, gmina Górowo Iławeckie serdecznie zaprasza dnia 16 czerwca na festyn BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE, który rozpoczyna sezon turystyczny na Górowszczyźnie. Z pewnością każdy miłośnik przyrody i odpoczynku na łonie natury znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

FIO I „DZIAŁAJ LOKALNIE” - projekty w górowskich świetlicach

Po raz kolejny górowscy leaderzy z powodzeniem spróbowali swych sił w projektach realizowanych przy LGD Warmiński Zakątek. Jeszcze w sierpniu podpisana została umowa dotacyjna w tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a we wrześniu umowa dotacyjne programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie”.

Spotkanie "Gitarą i piórem" na Górowszczyźnie

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji. W takim nastroju w piątek 23 listopada 2018 r. w gościnnych progach Państwa Jagody i Aleksandra Wielebów, w Bukowcu, odbyło się spotkanie muzyczno – literackie „GITARĄ I PIÓREM”

W Gospodarstwie agroturystycznym „Wielebowo” w Bukowcu na zaproszenie...

Spotkanie "Gitarą i piórem" na Górowszczyźnie

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji. W takim nastroju w piątek 23 listopada 2018 r. w gościnnych progach Państwa Jagody i Aleksandra Wielebów, w Bukowcu, odbyło się spotkanie muzyczno – literackie „GITARĄ I PIÓREM”

W Gospodarstwie agroturystycznym „Wielebowo” w Bukowcu na zaproszenie...

Obchody jubileuszu 100 lat niepodległej Polski w gminie Górowo Iławeckie

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada 2018 r. świętować będziemy 100 lat Niepodległej Polski.

W gminie Górowo Iławeckie zapraszamy na uroczyste obchody tego doniosłego jubileuszu do Szkoły Podstawowej w Kandytach już 9 listopada na godzinę 10.30.

Konferencja CZYSTE POWIETRZE

18 października 2018 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim odbędzie się konferencja na temat dofinansowania w programie CZYSTE POWIETRZE

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze ogłoszony przez Narodowy...

Pobiegli dla NIEPODLEGŁEJ

W piątek 14 września 2018 r. z stadionu w Kamińśku, w gminie Górowo Iławeckie, wystartowali z zapałem uczestnicy "Biegu dla Niepodległej". 150 osób ruszyło w sztafecie do Bukowca, by uczcić w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

W piątek 14 września 2018 r. dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich do wspólnego radosnego świętowania na Stadion w Kamińsku skąd wyruszy pierwszy górowski "Bieg dla Niepodległej".

Impreza organizowana jest przez Gminną Bibliotekę i Centrum...