Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Profil użytkownika Maria Duchnik

Pobiegli dla NIEPODLEGŁEJ

W piątek 14 września 2018 r. z stadionu w Kamińśku, w gminie Górowo Iławeckie, wystartowali z zapałem uczestnicy "Biegu dla Niepodległej". 150 osób ruszyło w sztafecie do Bukowca, by uczcić w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

BIEG DLA NIEPODLEGŁEJ W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

W piątek 14 września 2018 r. dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich do wspólnego radosnego świętowania na Stadion w Kamińsku skąd wyruszy pierwszy górowski "Bieg dla Niepodległej".

Impreza organizowana jest przez Gminną Bibliotekę i Centrum...

DOTKNĄĆ HISTORII

Już w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. zapraszamy serdecznie do świetlicy wiejskiej w Kandytach na seminarium literackie pod hasłem „DOTKNĄĆ HISTORII”.

W ramach seminarium organizatorzy spotkania tj. Stowarzyszenie Literackie W CIENIU LIPY CZARNOLESKIEJ z Jeleniej Góry, Bartoszycka...

DOTKNĄĆ HISTORII

Już w najbliższy poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r. zapraszamy serdecznie do świetlicy wiejskiej w Kandytach na seminarium literackie pod hasłem „DOTKNĄĆ HISTORII”.

W ramach seminarium organizatorzy spotkania tj. Stowarzyszenie Literackie W CIENIU LIPY CZARNOLESKIEJ z Jeleniej Góry, Bartoszycka...

Turniej o miecz Herkusa Monte w Kamińsku

15 czerwca roku Pańskiego 2018 nad zalewem w Kamińsku w gminie Górowo Iławeckie rozbili obozowisko średniowieczni wojowie – chmurnicy z grodu Łekno oraz wikingowie z Jomsborga. Wszystko to za sprawą Turnieju o Miecz Herkusa Monte.

Zapachniało historią, uczestnicy wydarzenia mieli szansę...

Bocianie lato w Żywkowie

W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. po raz kolejny powitaliśmy sezon wakacyjny na Górowszczyźnie. Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie wraz z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wita lato festynem BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE.

BOCIANI FESTYN W ŻYWKOWIE – czas przywitać lato!

Już 17 czerwca, jak co roku, Gmina Górowo Iławeckie zaprasza na BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE - doroczny festyn rozpoczynający sezon wakacyjny w gminie.

Atrakcji nie zabraknie O 14:00 oficjalnie rozpoczynamy doroczny festyn. Tradycyjnie nie zabraknie występów lokalnych artystów: dziecięcych zespołów...

WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA

U progu Wielkiego Tygodnia kilka słów ... zebranych w wierszu WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA Pani Teresy Suduł - poetki z Kandyt w Gminie Górowo Iławeckie

Co by się wtedy stało… Gdyby Chrystus odtrącił Magdalenę. „Winna… Umrzeć powinna…” Powiedział - gdy Go...

DZIEŃ SOŁTYSA – OPIEKUNA I GOSPODARZA WSI W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

11 marca świętujemy DZIEŃ SOŁTYSA – OPIEKUNA I GOSPODARZA WSI. W gminie Górowo Iławeckie nie zabrakło okazji, by docenić lokalnych liderów, podziękować im za codzienny trud i zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności.

W tym roku już 9 marca w Ostódzie odbyło się spotkanie gospodarzy...

„DZIAŁA -MY LOKALNIE” I RAZEM Z „FIO”

Jeszcze w czerwcu w Dobrym Mieście podpisane zostały umowy dotacyjne tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także umowy dotacyjne programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie 2”. Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” na terenie gminy realizowane są 3 projekty.