Niedziela, 21 stycznia 2018. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Profil użytkownika Maria Duchnik

„DZIAŁA -MY LOKALNIE” I RAZEM Z „FIO”

Jeszcze w czerwcu w Dobrym Mieście podpisane zostały umowy dotacyjne tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także umowy dotacyjne programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie 2”. Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” na terenie gminy realizowane są 3 projekty.

„RĘKODZIEŁO NA GÓROWSZCZYŹNIE"

Górowskie świetlice w działaniu… zaczęliśmy spotkania w ramach projektu „RĘKODZIEŁO NA GÓROWSZCZYŹNIE" realizowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” wraz z Lokalną Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście. Projekt sfinansowano ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2".

CZYSTA I ESTETYCZNA WIEŚ – PROMOCJA DOBRYCH PRAKTYK W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENACH WIEJSKICH

Piękna wieś, zadbane podwórka, pomysłowa, wesoła mała architektura- tym wszystkim może poszczycić się sołectwo Woryny – laureaci gminnego konkursu na Czystą i estetyczną wieś w gminie Górowo Iławeckie. To również w 2016 r. zwycięzcy konkursu organizowanego co roku przez Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich „CZYSTA I PIĘKNA ZAGRODA - ESTETYCZNA WIEŚ”.

BOCIANIE LATO

Przy radosnym klekocie Żywkowskich boćków w niedzielę 11 czerwca 2017 r. z muzyką i wesołą atmosferą po raz kolejny oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turystyczny na Górowszczyźnie.

Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie, wraz z Regionalną Dyrekcją...

„Spotkania z poezją” w Kandytach

W dniach 9 - 10 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Kandytach, już po raz kolejny, odbyły się eliminacje na poziomie gminnym do konkursu recytatorskiego SPOTKANIA Z POEZJĄ. Łącznie do konkursu przystąpiło 27 młodych miłośników literatury.

Na pierwszy ogień poszli najmłodsi – tj. uczniowie...

Odszedł BOCIANI GOSPODARZ

25 marca 2017 r., dzień po przylocie pierwszych bocianów do Żywkowa, odszedł ich wielki przyjaciel, Pan Władek Andrejew. Był to człowiek z pasją, który jako pierwszy we wsi roztoczył opiekę nad bocianami w czasach, kiedy nie było to jeszcze popularne. Żywkowo bez Pana Władka nigdy już nie będzie takie samo

„Opowieść pagórków i strumieni... Ziemia Górowska.”

Malowana słowem historia Natangii i Górowszczyzny – tak w kilku słowach można spróbować opisać kolejne dzieło literacko - historyczne Księdza Kanonika Jana Pietrzyka z Butryn. W niedzielę 31 maja w świetlicy w Kandytach odbędzie się spotkanie autorskie promujące książkę „Opowieść pagórków i strumieni... Ziemia Górowska.”

KIERMASZ WIELKANOCNY W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

Palmy, stroiki, pisanki, kraszanki, kolorowe kurki i zające, wypiekane do wielkanocnych ko-szyków baranki… Te przepiękne cuda i cudeńka rękodzieła można było zakupić w czwartek 19 marca 2015 na Wielkanocnym Kiermaszu w Gminie Górowo Iławeckie.

KOCHAMY ŚPIEWAĆ POLSKIE PIOSENKI

Już po raz drugi Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek” zaprosiła dzieci i młodzież z regionu do udziału w wspaniałym konkursie muzycznym „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”. Laureaci z Gminy Górowo Iławeckie już wyśpiewali pierwsze nuty w tegorocznej rywalizacji.

Dziennikarskie ABC w Kandytach

Dziennikarze Amatorzy z Kandyt z wizytą w redakcji Gazety Olsztyńskiej oraz rozgłośni Radia Olsztyn...

Zakończyliśmy działania w ramach WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH W KANDYTACH - projektu Stowarzyszenia Obywatelskiego NASZA WIEŚ NASZA PRZYSZŁOŚĆ realizowanego ze środków Programu „Działaj...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »