Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Profil użytkownika Maria Duchnik

Turniej o miecz Herkusa Monte w Kamińsku

15 czerwca roku Pańskiego 2018 nad zalewem w Kamińsku w gminie Górowo Iławeckie rozbili obozowisko średniowieczni wojowie – chmurnicy z grodu Łekno oraz wikingowie z Jomsborga. Wszystko to za sprawą Turnieju o Miecz Herkusa Monte.

Zapachniało historią, uczestnicy wydarzenia mieli szansę...

Bocianie lato w Żywkowie

W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. po raz kolejny powitaliśmy sezon wakacyjny na Górowszczyźnie. Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie wraz z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wita lato festynem BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE.

BOCIANI FESTYN W ŻYWKOWIE – czas przywitać lato!

Już 17 czerwca, jak co roku, Gmina Górowo Iławeckie zaprasza na BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE - doroczny festyn rozpoczynający sezon wakacyjny w gminie.

Atrakcji nie zabraknie O 14:00 oficjalnie rozpoczynamy doroczny festyn. Tradycyjnie nie zabraknie występów lokalnych artystów: dziecięcych zespołów...

WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA

U progu Wielkiego Tygodnia kilka słów ... zebranych w wierszu WIELKOPOSTNE ROZWAŻANIA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA Pani Teresy Suduł - poetki z Kandyt w Gminie Górowo Iławeckie

Co by się wtedy stało… Gdyby Chrystus odtrącił Magdalenę. „Winna… Umrzeć powinna…” Powiedział - gdy Go...

DZIEŃ SOŁTYSA – OPIEKUNA I GOSPODARZA WSI W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

11 marca świętujemy DZIEŃ SOŁTYSA – OPIEKUNA I GOSPODARZA WSI. W gminie Górowo Iławeckie nie zabrakło okazji, by docenić lokalnych liderów, podziękować im za codzienny trud i zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności.

W tym roku już 9 marca w Ostódzie odbyło się spotkanie gospodarzy...

„DZIAŁA -MY LOKALNIE” I RAZEM Z „FIO”

Jeszcze w czerwcu w Dobrym Mieście podpisane zostały umowy dotacyjne tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także umowy dotacyjne programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie 2”. Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” na terenie gminy realizowane są 3 projekty.

„RĘKODZIEŁO NA GÓROWSZCZYŹNIE"

Górowskie świetlice w działaniu… zaczęliśmy spotkania w ramach projektu „RĘKODZIEŁO NA GÓROWSZCZYŹNIE" realizowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” wraz z Lokalną Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście. Projekt sfinansowano ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2".

CZYSTA I ESTETYCZNA WIEŚ – PROMOCJA DOBRYCH PRAKTYK W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENACH WIEJSKICH

Piękna wieś, zadbane podwórka, pomysłowa, wesoła mała architektura- tym wszystkim może poszczycić się sołectwo Woryny – laureaci gminnego konkursu na Czystą i estetyczną wieś w gminie Górowo Iławeckie. To również w 2016 r. zwycięzcy konkursu organizowanego co roku przez Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich „CZYSTA I PIĘKNA ZAGRODA - ESTETYCZNA WIEŚ”.

BOCIANIE LATO

Przy radosnym klekocie Żywkowskich boćków w niedzielę 11 czerwca 2017 r. z muzyką i wesołą atmosferą po raz kolejny oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turystyczny na Górowszczyźnie.

Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie, wraz z Regionalną Dyrekcją...

„Spotkania z poezją” w Kandytach

W dniach 9 - 10 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Kandytach, już po raz kolejny, odbyły się eliminacje na poziomie gminnym do konkursu recytatorskiego SPOTKANIA Z POEZJĄ. Łącznie do konkursu przystąpiło 27 młodych miłośników literatury.

Na pierwszy ogień poszli najmłodsi – tj. uczniowie...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »