Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

BOCIANIE LATO

Przy radosnym klekocie Żywkowskich boćków w niedzielę 11 czerwca 2017 r. z muzyką i wesołą atmosferą po raz kolejny oficjalnie rozpoczęliśmy sezon turystyczny na Górowszczyźnie.

Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie, wraz z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Olsztynie, witają lato na dorocznej zabawie pod hasłem „BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE”. Jak co roku nie było czasu na nudę. Imprezę rozpoczęły wspólnymi powitaniami gospodynie festynu - Pani Bożena Olszewska – Świtaj - Wójt Gminy Górowo Iławeckie, Pani Agata Moździerz - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Pani Wójt powitała gości i zachęciła do wspomnień i chwili zadumy, prosząc o minutę ciszy dla uczczenia pamięci wyjątkowego mieszkańca - Żywkowa Pana Władka Andrejewa - Bocianiego Gospodarza, który odszedł w marcu tego roku. Kilka słów na powitanie Żywkowskiego Bocianiego lata powiedzieli również Pan Miron Sycz Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Wojciech Prokocki – Starosta Bartoszycki oraz Piotr Petrykowski – Burmistrz Miasta Bartoszyce.
Zaraz po oficjalnym rozpoczęciu festynu podsumowano Gminne Dni Rodziny. Nagrodzono laureatów szeregu konkursów prowadzonych już od maja bieżącego roku w gminnych szkołach i świetlicach. W trakcie zabawy nie zabrakło atrakcji dla dużych i małych. Harcerze z 6 Drużyny Starszoharcerskiej. „Watra”, Próbnej Drużyny Harcerskiej „Lumos” oraz wolontariuszki z Zespołu Szkół w Kandytach bawiły najmłodszych malując twarze, puszczając bańki mydlane czy wplatając „kolory lata” we włosy… Poprowadzono również szereg konkursów i zagadek ekologicznych dla dużych i małych.
Goście festynu mogli skosztować wypieków i specjałów Koła Gospodyń Wiejskich z Bądli. Wędrując wśród straganów i wystaw można było podziwiać prace plastyczne górowskich małych artystów, Domu Pomocy Społecznej „Senior” z Kamińska czy Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Centrum Barka. Można było również zarejestrować się jako dawca szpiku na stoisku wolontariuszy DKMS Polska
Nie ma jednak festynu wiejskiego bez muzyki, barwnych kapel i artystów. Na żywkowskiej scenie nie zabrakło „Weny” z Kandyt, „Bądlowianek”, „Warmińskich Tyboli” z Toprzyn czy Zespołu Folklorystycznego Pieśni i Tańca „Kałamajka” z Bartoszyc. Gościnnie wystąpił zespół Bigos Band z Ukrainy, a wieczorną zabawę poprowadził Pan Sławek Kuchar z zespołem „Spektrum”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za wspaniałą wspólną zabawę, naszym dobroczyńcom, współorganizatorom i darczyńcom za dofinansowanie dorocznej imprezy - liczne nagrody w konkursach i zabawach dofinansowane zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Związku Gmin Warmińsko Mazurskich. Dziękujemy również gospodarzom wsi Żywkowo – Panu Sołtysowi Adamowi Łopuszyńskiemu oraz mieszkańcom sołectwa za pomoc w organizacji imprezy i ugoszczenie wszystkich uczestników „Bocianiego Lata…” po raz kolejny. Życzymy pogodnego lata udanych wakacji i ...zapraszamy na GÓROWSZCZYZNĘ.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Bocianie Lato w Żywkowie
Oceń artykuł:

(0)