Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

CZYSTA I ESTETYCZNA WIEŚ – PROMOCJA DOBRYCH PRAKTYK W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI I PORZĄDKU NA TERENACH WIEJSKICH

Piękna wieś, zadbane podwórka, pomysłowa, wesoła mała architektura- tym wszystkim może poszczycić się sołectwo Woryny – laureaci gminnego konkursu na Czystą i estetyczną wieś w gminie Górowo Iławeckie. To również w 2016 r. zwycięzcy konkursu organizowanego co roku przez Związek Gmin Warmińsko - Mazurskich „CZYSTA I PIĘKNA ZAGRODA - ESTETYCZNA WIEŚ”.

W tym roku, po sukcesie wsi w wojewódzkim i gminnym konkursie, korzystając z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie, sołectwo podjęło się zorganizowania akcji promującej dobre praktyki w utrzymaniu czystości na terenach wiejskich.
Woryny to sołectwo położone na terenie gminy Górowo Iławeckie. Jest to najbardziej rozległe sołectwo, o najbardziej rozproszonej zabudowie. Działa tu jednak bardzo aktywna grupa mieszkańców - wolontariuszy, pod przewodnictwem Pani Sołtys, którzy pokazali, iż mimo że wieś jest tak rozproszona, wspólną pracą można dużo osiągnąć .
Mieszkańcy Woryn, podejmując się organizacji akcji „CZYSTA I ESTETYCZNA WIEŚ…” wraz z uczestnikami tegorocznego konkursu zaprosili do świetlicy wiejskiej w Worynach sołtysów z terenu Górowszczyzny. Podczas imprezy gospodarze podzielili się ciekawymi praktykami na zadbanie o swoją małą ojczyznę. Można było podziwiać osiągnięcia sołectwa, podpatrzeć ciekawe pomysły na małą architekturę, podpytać o „sposób na komisję konkursową”. Podczas imprezy zaprezentował swój program zespół Bądlowianki, a przy muzyce w wykonaniu Pana Ciechanowicza z Janikowa była okazja nie tylko do wymiany doświadczeń, ale i do wspólnej zabawy i integracji.
Zorganizowane zostało także spotkanie dla dzieci z Woryn, z konkursami i zagadkami, malowaniem twarzy i innymi atrakcjami. Najmłodsi mieli również okazję bawić się w Parku linowym w Kamińsku.
W ramach akcji planowane jest również przeprowadzenie tegorocznej edycji konkursu na CZYSTĄ I ESTETYCZNĄ WIEŚ NA TERENIE GMINY GÓROWO IŁAWECKIE oraz zakup koszulek promujących akcję dla uczestników tegorocznej edycji konkursu oraz wsi projektowych. Mamy nadzieję, iż ubiegłoroczny sukces Woryn i przeprowadzona akcja będą inspiracją i zachęcą tegorocznych uczestników konkursu w wyścigu po tytuł i laur zwycięstwa… Wyniki konkursu poznamy oczywiście na Dożynkach Gminno Parafialnych na koniec lata. Życzymy powodzenia.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Promocja dobrych praktyk w utrzymaniu czystości i porządku we wsi
Oceń artykuł:

(0)