Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

„RĘKODZIEŁO NA GÓROWSZCZYŹNIE"

Górowskie świetlice w działaniu… zaczęliśmy spotkania w ramach projektu „RĘKODZIEŁO NA GÓROWSZCZYŹNIE" realizowanego za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” wraz z Lokalną Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście. Projekt sfinansowano ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2".

12 lipca w siedzibie gminy Górowo Iławeckie zebrali się wolontariusze skupienie w grupie „Aktywne świetlice”- działający w sołectwach naszej gminy. Na tym pierwszym, organizacyjnym spotkaniu zaplanowano pierwsze zajęcia w poszczególnych świetlicach objętych projektem. Zajęcia prowadzone będą m.in. w świetlicach wiejskich w miejscowościach: Bukowiec, Janikowo, Kamińsk, Lipniki i Woryny, ale nie tylko. Nasze uzdolnione rękodzielniczki będą pracować w różnorodnych dziedzinach, takich jak decoupage, filcowanie, prace w wiklinie, z krepiną i wiele innych. Uczestnicy projektu będą poznawać różne techniki tradycyjnego zdobnictwa, przygotowane zostaną prace na kiermasze i festyny wiejskie a na zakończenie projektu zorganizowany zostanie kiermasz rękodzieła. Życzymy powodzenia w realizacji zadania, satysfakcji w doskonaleniu swych pasji oraz dobrej zabawy poprzez wspólną pracę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Rękodzieło na Górowszczyźnie
Oceń artykuł:

(0)