środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Podziel się:

Podziel się:

„DZIAŁA -MY LOKALNIE” I RAZEM Z „FIO”

Jeszcze w czerwcu w Dobrym Mieście podpisane zostały umowy dotacyjne tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także umowy dotacyjne programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie 2”. Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” na terenie gminy realizowane są 3 projekty.

„Rękodzieło na Górowszczyźnie” z programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie” to projekt dla artystów amatorów. Od lipca w wiejskich świetlicach organizowane są spotkania z rękodziełem. Uczestnicy zajęć pracowali już z decoupage, z wiklina papierową. Młodsi artyści malowali kamienie i uczyli się technik składania papieru origami. W sierpniu, w ramach prac plastycznych przystrojono pięknie teren Nowej Wsi Iławeckiej, gdzie miały miejsce Dożynki Gminno Parafialne. Podczas festynu lokalne rękodzielniczki wystawiły również swoje dzieła na stoisku, które cieszyło się dużym powodzeniem.
Podczas uroczystości na scenie zaprezentowały się także uczestniczki kolejnego projektu – grupa dzieci i młodzieży z Zielenicy uczestnicząca w projekcie z konkursu „Działaj Lokalnie” - „Rozruszajmy Zielenicę”. Dziewczęta przedstawiły układy taneczne przygotowane w ramach zajęć z instruktorem. W trakcie spotkań w świetlicy wiejskiej w Zielenicy przygotowane zostały stroje, organizowane były spotkania przy ognisku, a także akcje plenerowe.
Projekt który dopiero nabiera rozpędu to „Kino pod gwiazdami w Lipnikach”. W ramach zadania zakupiono rzutnik oraz ekran, zaplanowano projekcje filmów w plenerze. Pogoda pokrzyżowała plany, jednak na świetlicy wiejskiej się nie próżnuje. Dzieci przygotowały podobizny swoich ulubionych filmowych bohaterów, postaci z bajek. W przygotowaniu jest Festiwal Filmowy w Lipnikach, z prawdziwym czerwonym dywanem oraz „ścianką” dla lokalnych „gwiazd”. Szykujemy się również do wyjazdu do Olsztyna do kina.
Życzymy powodzenia i dobrej zabawy przy dalszej realizacji projektów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Działają lokalnie w gminie Górowo Iławeckie
Oceń artykuł:

(0)