środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

DZIEŃ SOŁTYSA – OPIEKUNA I GOSPODARZA WSI W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

11 marca świętujemy DZIEŃ SOŁTYSA – OPIEKUNA I GOSPODARZA WSI. W gminie Górowo Iławeckie nie zabrakło okazji, by docenić lokalnych liderów, podziękować im za codzienny trud i zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności.

W tym roku już 9 marca w Ostódzie odbyło się spotkanie gospodarzy sołectw z Marszałkiem Województwa Warmińsklo – Mazurskiego Panem Gustawem Markiem Brzezinem. Podczas uroczystości wyróżniono 100 sołtysów z naszego regionu - ludzi zaangażowanych w aktywizację mieszkańców oraz inicjujących działania mające wpływ na poprawę wizerunku miejscowości wiejskich, na ochronę dziedzictwa kulturowego czy rozwój wiejskiego krajobrazu. Wśród nich znalazła się Pani Renata Burdziak – Sołtys Sołectwa Piasek.
16 marca 2018 w świetlicy wiejskiej w Piastach Wielkich odbyło się gminne spotkanie z tej miłej okazji. Podczas spotkania Pani Bożena Olszewska – Świtaj – wójt gminy Górowo Iławeckie złożyła życzenia i podziękowała górowskim sołtysom za trud i wysiłek włożony w sprawowaniu tak odpowiedzialnej funkcji, za zaangażowane w wypełnianiu codziennych obowiązków i inicjatyw, które przekładają się na rozwój sołectw oraz realizację potrzeb mieszkańców. Przy poczęstunku przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Piastach Wielkich „Aksamitka” wręczono podziękowania.


zdjęcia udostępnione z zbiorów sołtysów oraz Samorządu Woj. Warmińsko - Mazurskiego
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Dzień Sołtysa - opiekuna i gospodarza wsi w gminie Górowo Iławeckie
Oceń artykuł:

(0)