Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Bocianie lato w Żywkowie

W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. po raz kolejny powitaliśmy sezon wakacyjny na Górowszczyźnie. Żywkowski festyn to już tradycja - w połowie czerwca Gmina Górowo Iławeckie wraz z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie wita lato festynem BOCIANIE LATO W ŻYWKOWIE.

Jak co roku nie było czasu na nudę. Po oficjalnych przywitaniach gospodyń wydarzenia: Pani Bożeny Olszewskiej Świtaj Wójt Gminy Górowo Iławeckie oraz Pani Agaty Moździerz – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie głos zabrali zaproszeni goście Pan Miron Sycz – Wicemarszałek Woj. Warmińsko Mazurskiego, Pan Wojciech Prokocki – Starosta Powiatu Bartoszyckiego oraz przedstawiciele samorządów gmin powiatu bartoszyckiego.
Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy do wspólnej zabawy zaprosił Krzysztof „KOWAL” Kowalski z Bartoszyc. Podsumowaliśmy Gminne Dni Rodziny wręczając nagrody w konkursach plastycznym i literackim. Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne z gminnych szkół i świetlic: ZLI z Zielenicy oraz dzieciaki z Toprzyn - laureaci Powiatowego Konkursu Ekologicznego oraz maluchy z grupy przedszkolnej. Gościnnie na żywkowskiej scenie wystąpił zespół KACZKI Z NOWEJ PACZKI z Olsztyna oraz znane wszystkim na Górowszczyźnie BĄDLOWIANKI pod kierunkiem Mirona Maciopy. Nie zabrakło oczywiście dla uczestników festynu gier i zabaw z nagrodami. Mieliśmy również okazję wysłuchać krótkiego programu muzycznego Krzysztofa Kowalskiego i Izabeli Głuchowskiej. Tegoroczną wieczorną zabawę poprowadził górowski zespół „na ROK”
Atrakcji dla dużych i małych nie brakowało. Wolontariusze z drużyn harcerskich LUMOS oraz WATRA prowadzili kącik animacyjny dla najmłodszych z malowaniem twarzy, puszczaniem mega baniek mydlanych i ekologicznymi kolorowankami, na stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zapraszały kuszące zapachy wiejskich przysmaków: domowego chleba ze smalczykiem i ogórkiem, pysznych pierogów czy wyśmienitego na upalny dzień chłodniku. Można było znaleźć i słodkie wyjątkowe przysmaki jak powidła z płatków dzikiej róży (kto nie próbował, niech żałuje). Nie zabrakło też tradycyjnie stoiska z rękodziełem Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Centrum Barka czy gier i zabaw przyrodniczych na stoisku Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.
Dziękujemy gorąco wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. Dziękujemy naszym dobroczyńcom, współorganizatorom i darczyńcom za dofinansowanie dorocznego festynu: nagrody w licznych konkursach i zabawach zostały dofinansowane z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Związku Gmin Warmińsko Mazurskich. Dziękujemy również gospodarzom Żywkowa – Panu Sołtysowi Adamowi Łopuszyńskiemu, Pani Ani Andrejew oraz mieszkańcom sołectwa za pomoc w organizacji imprezy i przyjęcie uczestników festynu w swych gościnnych progach. Z całą pewnością czuwał nad nami dobry duch bocianiej wsi Pan Władek Andrejew, który „z góry” opiekuje się swoim żywkowskim gospodarstwem. Do zobaczenia za rok!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Tradycyjnie jak co roku, czyli "Bocianie lato w Żywkowie"
Oceń artykuł:

(0)