Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Turniej o miecz Herkusa Monte w Kamińsku

15 czerwca roku Pańskiego 2018 nad zalewem w Kamińsku w gminie Górowo Iławeckie rozbili obozowisko średniowieczni wojowie – chmurnicy z grodu Łekno oraz wikingowie z Jomsborga. Wszystko to za sprawą Turnieju o Miecz Herkusa Monte.

Zapachniało historią, uczestnicy wydarzenia mieli szansę odchylić kurtynę czasu i poznać średniowieczne obozowisko, podpatrzeć dawne zwyczaje, zapomniane rzemiosła. Chętni mogli spróbować swych sił napinając cięciwę łuku, przywdziewając zbroję dawnego woja, unieść klingę prawdziwego miecza czy uśmiechnąć się do losu o wróżbę z dawnych run. Śmiałkowie mogli również sprawdzić swą odwagę na przeszkodach Parku Linowego w Kamińsku.
Kulminacją imprezy był Turniej o Miecz Herkusa Monte: na ubitej ziemi stanęli w szranki średniowieczni wojownicy. Zwycięzcą turnieju, po ciężkich potyczkach okrzyknięty został wiking IVAR.

Ta wyjątkowa impreza była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Program grantowy „Upowszechnianie idei ekonomii społecznej, w tym integracji społecznej wokół idei wsi tematycznych zarządzany przez Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Turniej o miecz Herkusa Monte w Kamińsku
Oceń artykuł:

(0)