środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Podziel się:

Podziel się:

Pobiegli dla NIEPODLEGŁEJ

W piątek 14 września 2018 r. z stadionu w Kamińśku, w gminie Górowo Iławeckie, wystartowali z zapałem uczestnicy "Biegu dla Niepodległej". 150 osób ruszyło w sztafecie do Bukowca, by uczcić w ten sposób setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminę Górowo Iławeckie, w ramach szeregu akcji z okazji 100 lat Niepodległej Polski. W biegu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z gminnych szkół, zuchy i harcerze oraz mieszkańcy gminy. Trasa biegu, licząca ok. 6 km, prowadziła malowniczymi ścieżkami Górowszczyzny z Kamińska do Bukowca, gdzie w gościnnych progach Gospodarstwa Agroturystycznego WIELEBOWO zakończona została wspólnym grillowaniem. Dodatkową atrakcją na zakończenie imprezy był pokaz sprzętu oraz tresury psa tropiącego, przygotowany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza przebiegło tak sprawnie: dziękujemy funkcjonariuszom górowskiej policji, OSP z Kamińska oraz Kandyt, a także szkolnym pielęgniarkom, czuwającym nad bezpieczeństwem uczestników. Dziękujemy wszystkim za wspólny wysiłek podjęty dla upamiętnienia 100 lat Niepodległej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Pobiegli dla Niepodległej
Oceń artykuł:

(0)