środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Podziel się:

Podziel się:

FIO I „DZIAŁAJ LOKALNIE” - projekty w górowskich świetlicach

Po raz kolejny górowscy leaderzy z powodzeniem spróbowali swych sił w projektach realizowanych przy LGD Warmiński Zakątek. Jeszcze w sierpniu podpisana została umowa dotacyjna w tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a we wrześniu umowa dotacyjne programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie”.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” na terenie gminy realizowane były w tym roku 2 projekty: z konkursu „Działaj Lokalnie” projekt „Śpiewać każdy może THE VOICE OF LIPNIKI” oraz z programu mikrograntów FIO „Warmia Mazury Lokalnie” projekt „Przygoda z tradycją w Bądlach” Nasze grupy nieformalne otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 7 900 zł na realizacje pomysłów i planów, na spełnianie marzeń swoich mieszkańców. Dzięki realizacji zadań do świetlic wiejskich w Bądlach i Lipnikach zakupiono zestawy nagłaśniające mikrofony, głośniki).
W Lipnikach dzieci i młodzież mogły spróbować swych sił w konkursie –przeglądzie piosenki THE VOICE LIPNIKI. Od września prowadzone były zajęcia z mikrofonem, dzieci prezentowały swe wokalne umiejętności, przygotowywały się do konkursu. Projekt zakończył się festiwalem piosenki w świetlicy wiejskiej w Lipnikach gdzie wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki.
W Bądlach w ramach działań projektowych prowadzone były zajęcia z mikrofonem pod kierunkiem Pana Mirona Maciopy. Bądlowianki wzięły udział w festiwalu pieśni na Ukrainie, z opracowanym nowym programem występowały na festynach gminnych, dożynkach. Na świetlicy wiejskiej w Bądlach zgłębiano tajniki warmińskich tradycji, przygotowywano ozdoby i dekoracje, odbywały się również spotkania z wspólnym gotowaniem. Zespół Bądlowianki pozyskał również nowe stroje.
Gratulujemy zapału przy realizacji pomysłów i życzymy powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Projekty w górowskich świetlicach
Oceń artykuł:

(0)