środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Podziel się:

Podziel się:

Działamy aktywnie na Górowszczźnie

Kolejny już raz aktywni mieszkańcy wsi, Rady Sołeckie, liderzy działający na Górowszczyźnie spróbowali swych sił w konkursach – minigrantach ogłoszonych przez LGD Warmiński Zakątek. Ciekawe pomysły, innowacyjne i wyjątkowe plany do realizacji w swych małych ojczyznach zgłosiło w tym roku 11 nieformalnych grup startując w konkursach grantowych „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”, a także FIO „Warmia Mazury Lokalnie”. Spośród wielu zgłoszonych w konkursach projektów 4 z górowskich wniosków doczeka się w tym roku realizacji.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia „Górowska Mała Ojczyzna” oraz OSP w Kamińsku jeszcze w czerwcu podpisano umowy dotacyjne w programie mikrograntów FIO Warmia Mazury Lokalnie” ruszyły projekty „KAMIŃSK – serce Natangii”, zgłoszony przez grupę „Aktywny
Kamińsk oraz „Kulinarne ABC z Aksamitką” w Piastach Wielkich, opracowany przez KGW „Aksamitka”
Lipcowo podpisano kolejne umowy – tym razem z programem „Działaj Lokalnie” realizować swe marzenia będą: grupa nieformalna „Aktywne świetlice” oraz KGW w Kandytach.
Dzięki realizacji projektów prowadzone będą warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, wycieczki przyrodniczo - fotograficzne, liderzy projektów planują też zadbać o poprawę estetyki i wyglądu swoich miejscowości.
Życzymy powodzenia i dobrej zabawy przy realizacji projektów. Czekamy na efekty
wspólnych prac oraz fotorelacje z wydarzeń organizowanych w ramach działań projektowych.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Działają aktywnie. Będą warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, wycieczki
Oceń artykuł:

(0)