Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

KIERMASZ WIELKANOCNY W GMINIE GÓROWO IŁAWECKIE

Palmy, stroiki, pisanki, kraszanki, kolorowe kurki i zające, wypiekane do wielkanocnych ko-szyków baranki… Te przepiękne cuda i cudeńka rękodzieła można było zakupić w czwartek 19 marca 2015 na Wielkanocnym Kiermaszu w Gminie Górowo Iławeckie.

Stoły uginały się od pięknych świątecznych dekoracji wykonanych przez lokalne amatorki rękodzieła, artystki z miejscowości Dwórzno, Kandyty oraz Piasty Wielkie. Prace wykonane zostały w ciekawych technikach plastycznych: kwiaty z krepiny, z wstążki, quiling, pleciony sznurek, wiklina. Można było również podziwiać i zakupić barwne wielkanocne jaja oraz wypieki w kształcie baranków czy zajęcy do świątecznych koszyczków. Nie brakło chyba osoby wśród odwiedzających gminny kiermasz, która wyszłaby bez choćby małego świątecznego zakupu.
Serdecznie dziękujemy Paniom za przygotowanie wystawy i kiermaszu, za trud włożony w tą precyzyjną pracę, za talent którym zechciały się Panie podzielić.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Duchnik oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Kiermasz wielkanocny w gminie Górowo Iławeckie
Oceń artykuł:

(0)