Sobota, 16 grudnia 2017. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Profil użytkownika Paweł Pieniak

Biegi Niepodległości

13 listopada br. na stadionie miejskim w Górowie Iławeckim odbyła się kolejna edycja Biegu Niepodległości. W tym roku uczestnicy zmagali się o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Górowo Iławeckie. Organizatorem był Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim.

Ocalić od zapomnienia – listopadowa zaduma nad grobami.

Akcja sprzątania grobów i zapalania zniczy już na stałe wpisała się w kalendarz naszej szkoły. Działanie rozpoczyna się już w połowie października. Organizatorzy przygotowują wówczas kartony, które dostarczają różnym instytucjom z prośbą o wypełnienie ich zniczami. Później zostaną one zapalone na mogiłach uprzątniętych przez dzieci i młodzież.

Wycieczka do teatru

20 października wraz z innymi klasami naszego gimnazjum wybraliśmy się na przedstawienie pt. „Balladyna” J. Słowackiego. Tym razem sztukę mogliśmy oglądać na deskach Teatru im. A. Sewruka w Elblągu w reżyserii Janusza Wiśniewskiego i muzyką Jerzego Satanowskiego.

Szkolne Koło PCK ratuje i uczy ratować

16 października 2017r. odbyło się zorganizowane przez WOŚP w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Nasza szkoła wzięła w tym wydarzeniu udział po raz drugi. Przez prawie pół godziny 11 uczniów naszej szkoły...

UKS BOCIEK !

W dniach 7-8 października drużyna młodziczek UKS Bociek Górowo Iławeckie wzięła udział w XIII Memoriale im. Stanisława Przekopa w Ełku. W tym roku w turnieju uczestniczyło 12 drużyn z Polski, Litwy oraz Bośni i Hercegowiny.

Turniej trwał dwa dni. W sobotę rozgrywano mecze w grupach....

Kolejne spotkanie za nami

W dniach od 22 do 28 września w Szkole Podstawowej (dawnym Gimnazjum nr 1) w Górowie Iławeckim przebywała młodzież z zaprzyjaźnionego Cato Bontjes van Beek-Gymnasium z Achim w Niemczech. Wspólnie z nami poznawali ciekawe miejsca, kulturę i zwyczaje mieszkańców Polski. Sześć dni, które minęły bardzo szybko, wypełnione były ciekawym programem i pozostawiły po sobie wiele pozytywnych emocji.

Czas na odpoczynek

23 czerwca ponad 170 uczniów górowskiego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zakończyło rok szkolny. Rok bardzo pracowity, obfitujący w różne wydarzenia, akcje społeczne, rok, w którym było też wiele sukcesów uczniów.

Apel rozpoczął się o godz. 9.00. Na uroczystość przybyło wielu gości...

Przystanek Achim po raz kolejny

W dniach od 7 do 13 czerwca 2017 r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim uczestniczyło po raz kolejny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, w której udział wzięło 9 uczniów wraz z dwoma opiekunami z Górowa oraz uczniowie z partnerskiego Cato Bontjes van Beek Gymnasium z Achim z Niemiec. Wymianę wsparła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Bal gimnazjalny w Gimnazjum nr 1

19 czerwca 2017 roku odbył się bal gimnazjalny uczniów klas trzecich, na który zaproszeni zostali nauczyciele, rodzice oraz delegacje z klas drugich.

Uroczystość rozpoczęto tradycyjnym polonezem, który został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie wszyscy udali się do restauracji '' Róża...

Przy Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim postaje Geoogród

Duże zainteresowanie mieszkańców Górowa Iławeckiego wzbudziły prace na skwerze przy Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Okazuje się, że powstaje tu ogród skalny (Geoogród), w którym zgromadzono głazy narzutowe z okolic miasta, które maja przypominać o polodowcowej przeszłości Ziemi Górowskiej.