Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Profil użytkownika Paweł Pieniak

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wśród najlepszych w Turnieju Proobronnym „Młodzi dla Niepodległej”

W dniach 08-09 listopada b.r. w Olsztynie, w ramach projektu „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległości i europejskości”, odbywał się Wojewódzki Turniej Proobronny „Młodzi dla Niepodległej”. Okazją była 101 rocznica Niepodległości Polski. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, których opiekunem była Aleksandra Wasyleczko, tj.: Emil Drabiński i Aleksander Ścibek z kl. VII oraz Katarzyna Jelińska z kl. VI, zajmując w nim jako drużyna III miejsce i nagrody indywidualne.

„Zacną rzeczą jest uczyć, lecz zacniejszą nauczać” - Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi, świętem które w sposób szczególny angażuje również rodziców. To okazja do refleksji nad wartością edukacji i wychowania dla dzieci i młodzieży oraz czas podziękowań i wdzięczności za ciężką pracę pedagogów.

„Zacną rzeczą jest uczyć, lecz zacniejszą nauczać” - Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi, świętem które w sposób szczególny angażuje również rodziców. To okazja do refleksji nad wartością edukacji i wychowania dla dzieci i młodzieży oraz czas podziękowań i wdzięczności za ciężką pracę pedagogów.

Turniej o Puchar Tymbarku w Górowie Iławeckim

W piątek 18.10.2019 na Orliku w Górowie Iławeckim odbyły się eliminacje powiatowe jubileuszowego ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który rozgrywany jest już od dwudziestu lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, gdyż mecze finałów krajowych rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie i dodatkowo transmitowane w telewizji.

Kolejna wizyta uczniów z Achim w górowskiej szkole

Od 18 do 25 września, w ramach wymiany szkolnej, w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim przebywała młodzież z Cato Bontjes van Beek-Gymnasium z Achim w Niemczech. Wspólnie z uczniami z Polski niemieccy goście uczestniczyli w zajęciach szkolnych, poznawali atrakcje turystyczne, kulturę, zwyczaje i sposoby spędzania wolnego czasu rodzin polskich. Tradycyjnie wymianę wsparła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z Warszawy.

Awans do Finału Wojewódzkiego "4" Dziewcząt

Dnia 28 marca 2019 roku odbył się w Olsztynie Półfinał Wojewódzki WMSZS w Mini Piłce Siatkowej „4” Dziewcząt. Wśród czterech zespołów, które awansowały z rejonów znalazły się: - SP7 Bartoszyce - SP Górowo Iławeckie - SP7 Olsztyn - SP Tuławki

Sportowcy i trener ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wyróżnieni podczas V Gali Sportu

23 lutego podczas V Gali Sportu w Górowie Iławeckim przyznano wyróżnienia miejscowym zawodnikom, trenerom i działaczom w pięciu głównych kategoriach. Między innymi doceniono sportowców i trenerów ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.

II Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim

27 lutego w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 4 rozegrano II Turniej halowej piłki nożnej chłopców klas VII-VIII oraz III gimnazjum o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Uczestniczyły w nim drużyny ze szkół podstawowych z Górowa Iławeckiego, Kandyt, Pieniężna i Świątek.

Profilaktyka w szkołach!

W dniach 15-17 stycznia 2019 r, we wszystkich górowskich szkołach odbyły się warsztaty profilaktyczne, dotyczące problemu uzależnień. Dzieci i młodzież tych szkół miała możliwość skonfrontowania swoich wiadomości dotyczących wpływu środków uzależniających, w tym dopalaczy, na zdrowie psychiczne i somatyczne młodego człowieka jak również problemu cyberprzemocy oraz uzależnień związanych z używaniem Internetu, z wiadomościami specjalistów. Zajęcia prowadzili Leszek Roszczenko i Maciej Szczodrowski, eksperci, edukatorzy z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, profilaktyki uzależnień chemicznych i behawioralnych, nowoczesnych metod wspierających edukację uczniów, profilaktyki społecznej, edukacji medialnej oraz pomocy medycznej w przypadku kontaktu z narkotykiem (NSP) Fundacji Bonum Humanum z siedzibą w Warszawie.

TURNIEJ SZACHOWY

W ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości, 27 listopada 2018 r., odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W turnieju uczestniczyło 31 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz medale. Pozostali uczestnicy otrzymali również okolicznościowe medale.