Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Profil użytkownika Paweł Pieniak

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 1 - 3 SP w Górowie Iławeckim

„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis-à-vis Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…” Marek Grechuta "Wiosna, ach to Ty"

Sportowcy i trener ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wyróżnieni podczas V Gali Sportu

23 lutego podczas V Gali Sportu w Górowie Iławeckim przyznano wyróżnienia miejscowym zawodnikom, trenerom i działaczom w pięciu głównych kategoriach. Między innymi doceniono sportowców i trenerów ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim.

II Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim

27 lutego w hali sportowej przy ulicy Szkolnej 4 rozegrano II Turniej halowej piłki nożnej chłopców klas VII-VIII oraz III gimnazjum o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Uczestniczyły w nim drużyny ze szkół podstawowych z Górowa Iławeckiego, Kandyt, Pieniężna i Świątek.

Profilaktyka w szkołach!

W dniach 15-17 stycznia 2019 r, we wszystkich górowskich szkołach odbyły się warsztaty profilaktyczne, dotyczące problemu uzależnień. Dzieci i młodzież tych szkół miała możliwość skonfrontowania swoich wiadomości dotyczących wpływu środków uzależniających, w tym dopalaczy, na zdrowie psychiczne i somatyczne młodego człowieka jak również problemu cyberprzemocy oraz uzależnień związanych z używaniem Internetu, z wiadomościami specjalistów. Zajęcia prowadzili Leszek Roszczenko i Maciej Szczodrowski, eksperci, edukatorzy z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, profilaktyki uzależnień chemicznych i behawioralnych, nowoczesnych metod wspierających edukację uczniów, profilaktyki społecznej, edukacji medialnej oraz pomocy medycznej w przypadku kontaktu z narkotykiem (NSP) Fundacji Bonum Humanum z siedzibą w Warszawie.

TURNIEJ SZACHOWY

W ramach obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości, 27 listopada 2018 r., odbył się Szkolny Turniej Szachowy. W turnieju uczestniczyło 31 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz medale. Pozostali uczestnicy otrzymali również okolicznościowe medale.

Uczniowie górowskiej podstawówki najlepsi w województwie

Turniej proobronny to wieloetapowe zmagania, sprawdzające zarówno wiedzę historyczną, jak i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs sprawnościowy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim - Anna Zawadzka, Marta Zimniak i Michał Kraft z kl. VIII b pod kierownictwem p. Aleksandry Wasyleczko, wygrali Wojewódzki Turniej Proobronny „Dla Niepodległej” z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, który odbywał się w dniach od 9 do 11 listopada w Olsztynie. Pokonali 14 innych drużyn, które, podobnie jak młodzież z Górowa Iławeckiego, wcześniej wygrały zawody rejonowe i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

100 lat niepodległości w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

9 listopada 2018 r. Godzina 11.11. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim, tak jak w wielu innych miejscach w kraju, w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” uczestniczący w uroczystym apelu odśpiewują hymn, nietypowo, bo wszystkie cztery zwrotki. Głośno, z emocjami, tekst znają wszyscy, maluchy też. One śpiewają najgłośniej. Potem program artystyczny nawiązujący do Jubileuszu, wręczenie nagród w okolicznościowych konkursach oraz Przegląd pieśni patriotycznych – już po raz trzeci, ale tym razem nie ma zwycięzców, bo to nie konkurs a koncert.

Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim z Certyfikatem projektu „Piłka Nożna w szkole”

29 października 2018 r. podczas spotkania przedstawicieli szkół z województwa warmińsko-mazurskiego z władzami Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (WMZPN) oraz Wicekuratorem Wojciechem Cybulskim, uroczyście wręczono certyfikaty uczestnictwa w programie edukacyjnym „Piłka nożna w szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wśród 30 szkół znalazła się również Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim.

Uczymy się ratować

15 października 2018 roku w przeddzień Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Jak się zachować, na co zwrócić uwagę i jakie czynności wykonywać po kolei podczas ratowania ludzkiego życia, zaprezentował naszym podopiecznym ratownik medyczny – Marcin Skoczeń.

Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

5 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Górowie Ił. Uczniowie ubrani w świąteczny...