Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Profil użytkownika Paweł Pieniak

Uczniowie z górowskiej podstawówki z wizytą u niemieckich kolegów

W dniach od 5 do 11 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim oraz wygaszanego już Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim uczestniczyli po raz kolejny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, w której tym razem udział wzięło 10 uczniów wraz z dwoma opiekunami z Górowa oraz uczniowie z partnerskiego Cato Bontjes van Beek Gymnasium z Achim z Niemiec. Wymianę wsparła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Z chemią za pan brat, czyli Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.

W tym roku szkolnym Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim miał wyjątkową oprawę. A to za sprawą warsztatów i pokazów chemicznych, które dla uczniów szkoły przygotowali pracownicy „Centrum Chemii w małej skali” z Torunia. Zajęcia odbywały się po raz pierwszy i wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim na podium Mistrzostw Województwa

16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim przy ul. Szkolnej 4 odbywał się Finał rozgrywek Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Mini Siatkówce „3” Dziewcząt. W grupie pięciu zespołów, które zakwalifikowały się do tej imprezy znalazła się również drużyna Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Młode siatkarki z SP nr 4 z Ełku, SP nr 4 z Giżycka, SP 7 z Olsztyna, SP nr 1 z Ostródy oraz SP z Górowa Iławeckiego pokazały, że sport może być wielką pasją, uczy działania w zespole i kształtuje charakter.

Święto Sportu w górowskiej podstawówce

W dniach 24 i 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim odbyły się - I Szkolne Turnieje Piłki Nożnej oraz Piłki Siatkowej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uroczystego otwarcia obu turniejów dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej p. Dariusz Hawrylec, życząc zawodnikom zdrowej, sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników.

„Wyśpiewali” sobie sukces

Szymon Sobczak z klasy VII b, Lena Skobodzińska z klasy II a oraz Gabrysia Kuźniak z klasy III a Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim - odnieśli duży sukces zajmując w konkursach wokalnych, odpowiednio – Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej w Olsztynie, Wojewódzkim Konkursie ''Komu Piosenkę'' w Bartoszycach - II miejsca, a Gabrysia – w Międzygminnym Konkursie „Kochamy śpiewać polskie piosenki” – III miejsce.

Egzamin gimnazjalny za nami

20 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim zakończyli zdawanie egzaminu gimnazjalnego sprawdzającego wiedzę i umiejętności zdobyte podczas trzech lat nauki. To jeden z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Od przyszłego roku zastąpi go egzamin ósmoklasisty.

PASJONACI HISTORII SĄ WŚRÓD NAS

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim (dawniej nr 2) od wielu lat z powodzeniem startują w konkursach historycznych. Zdarzało się, że byli oni również w finałach krajowych. W tym roku zabrakło przysłowiowego „rzutu na taśmę”, aby być w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Spotkanie z poezją - Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

Dnia 5. 04. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział 30 uczniów, którzy recytowali wiersze i fragmenty prozy w trzech grupach wiekowych: klasy I- III, IV- VI oraz klasy VII i gimnazjalne.

Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.

Powitaniu wiosny zwykle towarzyszy wiele emocji. Tego dnia zarówno uczniowie jak i nauczyciele wspólnie świętują, uczestnicząc w różnych konkurencjach oraz zabawach. Tegoroczną uroczystość rozpoczął pan dyrektor Dariusz Hawrylec.

Klasy I-III pożegnały zimę słowami „Marzanno, Marzanno,...

Najmłodsi czytelnicy

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta ma swoje stałe miejsce w kalendarzu Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. W tym roku odbyła się ona 13 marca, a nowymi czytelnikami zostało 46 uczniów klas pierwszych.