Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Podziel się:

Podziel się:

Gimnazjalne kolędowanie

Ostatni dzień w starym roku gimnazjaliści spędzili w świątecznej atmosferze. Najpierw przygotowali klasowe wigilie, do których zasiedli wraz z wychowawcami. Życzenia, uściski, zapach i smak wigilijnych potraw zbudowały nastrój, który później przeniósł się do sali gimnastycznej, gdzie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli uczestniczyć w szkolnych jasełkach, przygotowanych przez klasę Ia, pod kierukiem nauczycielki religii i przedmiotów artystycznych pani Jolanty Płoskiej oraz nauczyciela muzyki Mirona Maciopy. Spektakl widzowie nagrodzili gromkimi brawami.

Dyrektor gimnazjum Dariusz Hawrylec podzielił się opłatkiem z przedstawicielami wszystkich klas, a następnie złożył świąteczne życzenia.
Ostatnim punktem programu był koncert kolęd, w którym uczestniczyły wszystkie klasy. Gościem specjalym uroczystości był Cezary Markiewicz, który zaprezentował kolędy i pastorałki, włączając w w swój występ słuchaczy.
Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IIIc, a tuż za nimi znaleźli się gimnazjaliści z klasy Ib i Ic. Na zakończenie wystąpił chór szkolny ze Szkoły Podsatwowej w Górowie Iławeckim z repertuarem tradycyjnych kolęd.
- Cieszę się, że świąteczne tradycje każdego roku są obecne w naszej szkole. Niech bożonarodzeniowy nastrój jak światełko betlejemskie towarzyszy nam wszystkim - powiedziała na zakończenie wicedyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim Wioletta Lugowska-Rohun.

Iwona Gajżewska-Kostka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Gimnazjalne kolędowanie
Oceń artykuł:

(0)