Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

„SPOTKANIE Z POEZJĄ”- tym razem w innym wydaniu

29 maja na siódmej godzinie lekcyjnej, w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie, na którym uczniowie czytali wybrane przez siebie wiersze. Organizatorkami spotkania były pani Joanna Gąsiewska oraz pani Iwona Gajżewska-Kostka. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy I-II.

Na początku uczestnicy byli trochę zestresowani, ale po paru minutach zapanowała wspaniała atmosfera. Wszyscy z uwagą słuchali recytacji swoich kolegów i koleżanek. Dużą popularnością, cieszyły się wiersze Wisławy Szymborskiej, ale też można było usłyszeć utwory Adama Mickiewicza, Hanny Poświatowskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Marii Zientary Malewskiej. Pod koniec spotkania uczniowie otrzymali dyplomy z upominkami. Wszyscy stwierdzili, że taka forma recytowania wierszy, jest zdecydowanie lepsza. Uczniowie się mniej stresują i nie skupiają uwagi na opanowaniu wiersza pamięciowo, a na jego swobodnej interpretacji.

Wiktoria Chojnacka kl. I c
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: „Spotkanie z poezją”- tym razem w innym wydaniu
Oceń artykuł:

(0)