Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Przy Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim postaje Geoogród

Duże zainteresowanie mieszkańców Górowa Iławeckiego wzbudziły prace na skwerze przy Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Okazuje się, że powstaje tu ogród skalny (Geoogród), w którym zgromadzono głazy narzutowe z okolic miasta, które maja przypominać o polodowcowej przeszłości Ziemi Górowskiej.

Ogród skalny stanowi realizację projektu „Geoogród przy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim” powstaje dzięki współpracy szkoły z Elbląskiem Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Olsztynie.

Podczas tworzenia lapidarium wykonano szereg prac, w tym przygotowanie terenu, przywiezienie i ustawie głazów narzutowych z okolic Górowa Iławeckiego, z których największy okaz o wadze przynajmniej 4 ton przywieziono z Augam oddalonych prawie 20 km od miasta. Całość została wyścielona otoczakami i żwirem oraz obsadzona roślinnością. W efekcie powstało miejsce atrakcyjne z punktu widzenia edukacji ekologicznej i ciekawe miejsce wypoczynku.

Jest to tylko pierwszy etap zaplanowanego na kilka lat przedsięwzięcia. W przyszłości ma powstać tu ścieżka ekologiczna, która będą wykorzystywać uczniowie okolicznych szkół, ale też zwykli mieszkańcy.

Bardzo serdecznie dziękuję Elbląskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej, WFOŚiGW w Olsztynie za wsparcie finansowe, Burmistrzowi Górowa Iławeckiego – p. Jackowi Kostce za udostępnienie terenu pod geoogród, Panu Tomaszowi Ciszkowskiemu i Ryszardowi Januszko za pomoc przy realizacji naszego przedsięwzięcia.

Dariusz Hawrylec
dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Przy Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim postaje Geoogród
Oceń artykuł:

(0)