Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Przystanek Achim po raz kolejny

W dniach od 7 do 13 czerwca 2017 r. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim uczestniczyło po raz kolejny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, w której udział wzięło 9 uczniów wraz z dwoma opiekunami z Górowa oraz uczniowie z partnerskiego Cato Bontjes van Beek Gymnasium z Achim z Niemiec. Wymianę wsparła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Podczas trwającej tydzień wymiany, młodzież spotkała się z przedstawicielami powiatu Verden, odwiedziła miasto Bremen. Uczniowie z Polski wraz ze swoimi parterami wymiany z Achim z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach, mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych, poznawania kultury, zwyczajów i stylu życia rodzin niemieckich.
Uczniowie z Polski wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec realizowali projekty tematyczne, np.: przeprowadzili wywiady z Polakami mieszkającymi w Niemczech, powstały też wspólnie zredagowane plakaty, w której młodzież, opisała różnicę między kulturą polską a niemiecką.
Był też czas na zabawę. Największą atrakcją, co potwierdzają sami uczniowie, był dzień spędzony w Heidepark Soltau. Do dyspozycji mieli oni, m. in., kolejki „Torpeda”, „Lot z demonami”, „Octopus” czy „Kraken”. Najstraszniejsza była wieża „KRZYK” – wznosiła się na wysokość 71 metrów by z prędkością 100km/h opaść w dół. Poziom adrenaliny sięgał maksimum. Uczniowie spędzali też czas w parku linowym, poznawali historię miasta Bremen, z rodzinami niemieckimi zwiedzali okolicę i aktywnie wypoczywali.
Ostatniego dnia ciężko było wyjeżdżać. W ciągu tych kilku dni, spędzonych razem, zawiązały się przyjaźnie, które będą miały swoją kontynuację podczas rewizyty w Górowie Iławeckim we wrześniu 2017 roku.
Jeśli ktoś ma ochotę uczestniczyć w wymianach międzynarodowych, ćwiczyć umiejętności językowe, poznać ciekawych ludzi i pojechać do pięknych miejsc – zapraszamy do naszej szkoły, ponieważ będziemy kontynuować wymianę polsko-niemiecką i udział w Programie ERASMUS+ - dodaje dyrektor szkoły, Dariusz Hawrylec.

Paweł Pieniak

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Przystanek Achim po raz kolejny
Oceń artykuł:

(0)