Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Podziel się:

Podziel się:

Czas na odpoczynek

23 czerwca ponad 170 uczniów górowskiego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zakończyło rok szkolny. Rok bardzo pracowity, obfitujący w różne wydarzenia, akcje społeczne, rok, w którym było też wiele sukcesów uczniów.

Apel rozpoczął się o godz. 9.00. Na uroczystość przybyło wielu gości na czele z Wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Mironem Syczem i Burmistrzem Miasta Górowo Iławeckie Jackiem Kostka, Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Błockim, przedstawicielami służb mundurowych oraz rodzicami.

Uczestniczący w uroczystości usłyszeli wiele ciepłych słów na temat dokonań uczniów i efektywnej pracy nauczycieli.

Dyrektor gimnazjum  podziękował rodzicom za zaangażowanie  w działania szkoły. Wszyscy zgodnie podkreślali, że Gimnazjum nr 1 jest dobrą placówką oświatową, zauważalną w środowisku, słynącą z wymian międzynarodowych i aktywności społecznej uczniów, nauczycieli i dyrekcji.

Zakończenie roku szkolnego, to czas podsumowań. Tradycją szkoły jest wręczanie nagród dla najlepszych uczniów i ich rodziców. W tym roku nagrody otrzymali: Kajetan Siebieszuk – „Złoty Lisek”, Zuzanna Świętochowska – „Srebrny Lisek” i Zuzanna Mackiewicz – „Brązowy Lisek”. Wyróżniono ogółem 28 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Młodzież odbierała również nagrody za działalność samorządową, charytatywną i sportową.

Wyjątkowym wydarzeniem było uroczyste przekazanie uczennicy naszej szkoły - Dorotce Małkiewicz sprzętu rehabilitacyjnego, który został zakupiony dzięki działaniom Komitetu Społecznego „Razem dla Dorotki”. Akcję bardzo mocno wspierały różne organizacje i instytucje: Stowarzyszenie Górowska Mała Ojczyzna z p. Grzegorzem Błockim, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górowo Iławeckie z p. Januszem Klocem, sportowcy z „Cresovii” na czele z p. Marcinem Kaszubatem, Burmistrz Miasta Jacek Kostka, p. Marszałek Miron Sycz. Wiele czasu  i pracy w realizację akcji włożyli również rodzice, uczniowie i nauczyciele, nie tylko z górowskiego gimnazjum, ale również z sąsiednich szkół oraz mieszkańcy miasta i gminy, którzy uczestnicząc w organizowanych akcjach, wykazali się wielką hojnością i otwartym sercem. Wszyscy zasłużyli na wielkie uznanie, szacunek  i podziękowanie.

Uroczystość zakończył spektakl „Balladyna”, który przygotowała z uczniami p. Iwona Gajżewska-Kostka. W sposób szczególny ze szkołą żegnali się uczniowie klas III, który byli tu po raz ostatni. Padło wiele ciepłych słów, życzeń, niektórym zakręciła się łza w oku.

Na zakończenie dyrektor, dziękując wszystkim za pracę, życzył miłego i bezpiecznego spędzenia wakacji, aby od września  z nową energią przystąpić do pracy.

Dariusz Hawrylec
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Czas na odpoczynek
Oceń artykuł:

(0)