Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

PASJONACI HISTORII SĄ WŚRÓD NAS

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim (dawniej nr 2) od wielu lat z powodzeniem startują w konkursach historycznych. Zdarzało się, że byli oni również w finałach krajowych. W tym roku zabrakło przysłowiowego „rzutu na taśmę”, aby być w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Nie było łatwo, ale, jak zgodnie podkreślają uczniowie, było warto. Marta Zimniak i Michał Kraft przez wiele miesięcy ciężko pracowali pod okiem p. Aleksandry Wasyleczko. Przeszli etap powiatowy, rejonowy aby w etapie wojewódzkim odnieść wielki sukces - Marta Zimniak została laureatką konkursu, zajmując III miejsce w województwie, natomiast Michał Kraft został finalistą.
Uczniowie Ci wzięli również udział w Kuratoryjnym Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Olsztynie i także osiągnęli wysokie wyniki. Michał Kraft został laureatem konkursu, a Marta Zimniak i Anna Zawadzka finalistkami.
Bardzo cenię uczniów, którzy mają pasje i zainteresowania, chcą je realizować i poznawać świat. To samo dotyczy nauczycieli, którzy są przewodnikami tych uczniów w szkole. Cieszę się, że dotyczy to Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, której jestem dyrektorem.
Serdecznie gratuję uczniom, ich rodzicom oraz p. Aleksandrze Wasyleczko, szkolnej koordynatorce konkursów sukcesów w tym roku, życząc jednocześnie jeszcze wielu wygranych w przyszłości.

Dariusz Hawrylec
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Pasjonaci historii są wśród nas
Oceń artykuł:

(0)