Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Święto Sportu w górowskiej podstawówce

W dniach 24 i 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim odbyły się - I Szkolne Turnieje Piłki Nożnej oraz Piłki Siatkowej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uroczystego otwarcia obu turniejów dokonał dyrektor Szkoły Podstawowej p. Dariusz Hawrylec, życząc zawodnikom zdrowej, sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników.

Pierwszego dnia swoje umiejętności mieli okazje zaprezentować piłkarze. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, w których musiał znaleźć się co najmniej jeden zawodnik z klasy IV, dwóch z klasy V oraz dwóch z klasy VI, co tylko urozmaiciło turniej, dostarczając wielu emocji na boisku jak i na trybunach hali sportowej. Po rozegraniu 12 spotkań klasyfikacja wyglądała następująco :
I miejsce – Marlenka Team,
II miejsce – Orły Górowa,
III miejsce – Rafatus Team,
IV miejsce – FC Gocha,
V miejsce – SP Górowo.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Szymon Borusiewicz (Orły Górowa), najlepszym bramkarzem Marcin Staniszewski (Orły Górowa), a królem strzelców z 9 trafieniami Szymon Walczak (Marlenka Team).

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpiły dwójki siatkarskie dziewcząt oraz chłopców. O ile u chłopców medale zapewnione miała każda z „dwójek”, gdyż startowały tylko 3 pary, o tyle u dziewcząt rywalizacja trwała ponad 5 godzin i z 17 par należało wyłonić tylko 3 najlepsze.
Po rozegraniu 3 meczów u chłopców najlepszą „dwójką” okazał się Team Cresovia złożony z zawodników z klasy IV a. Drugie miejsce przypadło ekipie KS Wojciechy, a trzecie miejsce zajęła drużyna FC Żubu. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Zieliński z klasy V c (KS Wojciechy).
U dziewcząt po rozegraniu 43 spotkań w dużej mierze kończonych po tie-breakach w wielkim finale znalazły się drużyny : Niepokonane, Perełki oraz Super Dwójka. Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym” wyniki prezentowały się następująco :
I miejsce – Niepokonane,
II miejsce – Perełki,
III miejsce – Dwójka Marzeń.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Daria Paluszek z klasy VI a (Niepokonane).
Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni dyplomami, a najlepsze 3 zespoły medalami, które wręczał dyrektor Szkoły Podstawowej p. Dariusz Hawrylec.
Miejmy nadzieję, że obie imprezy na stałe wejdą do kalendarza imprez naszej szkoły i będą popularyzowały obie dyscypliny sportowe.

Daniel Wierzbowski
Foto – Łukasz Masalski i Emil Drabiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Święto Sportu w górowskiej podstawówce
Oceń artykuł:

(0)