Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim na podium Mistrzostw Województwa

16 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim przy ul. Szkolnej 4 odbywał się Finał rozgrywek Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w Mini Siatkówce „3” Dziewcząt. W grupie pięciu zespołów, które zakwalifikowały się do tej imprezy znalazła się również drużyna Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Młode siatkarki z SP nr 4 z Ełku, SP nr 4 z Giżycka, SP 7 z Olsztyna, SP nr 1 z Ostródy oraz SP z Górowa Iławeckiego pokazały, że sport może być wielką pasją, uczy działania w zespole i kształtuje charakter.

Na imprezę przybyli: Prezes Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego - Wacław Wasiela, Burmistrz Górowa Iławeckiego – Jacek Kostka, Z-ca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim mjr Adam Deleżuch, Prezes Centrum Barka - Piotr Baczewski, dyrekcja szkoły, rodzice oraz uczniowie. Goście zgodnie stwierdzili, że klimat dla rozwoju sportu, a szczególnie siatkówki w Górowie jest bardzo dobry; dyrekcja szkoły, władze samorządowe, organizacje sportowe i sponsorzy rozumieją, że sport jest ważnym elementem wychowania dzieci i młodzieży oraz wpływa pozytywnie na ich zdrowie.
Miłą niespodzianką było wręczenie przez Prezesa W. Wasielę nagrody indywidualnej Pani Aleksandrze Klimko, nauczycielce wychowania fizycznego z górowskiej podstawówki za długoletnią pracę i liczne sukcesy w wielu dyscyplinach sportowych na etapie wojewódzkim.
Po wielu godzinach twardej rywalizacji, systemem „każdy z każdym” kolejność zespołów była następująca.
1. SP nr 4 Giżycko
2. SP nr 7 z Olsztyna
3. SP Górowo Iławeckie
4. SP nr 4 Ełk
5. SP nr 1 Ostróda
Każda z drużyn otrzymała puchary i dyplomy, najlepsze zawodniczki z każdej drużyny – pamiątkowe statuetki, a najlepsze trzy zespoły – medale. Nagrody ufundował WM SZS w Olsztynie i prywatni sponsorzy.
Wielkie gratulacje należą się zwycięskim drużynom i ich trenerom. Cieszy fakt, że na podium znalazła się reprezentacja SP w Górowie Iławeckim prowadzona przez panią trener Aleksandrę Klimko. Gratuluję Wam sukcesu i dziękuję za walkę.

Oczywiście każda impreza sportowa, aby miała właściwą oprawę, potrzebuje wsparcia ze strony sponsorów, na których zawsze można liczyć. Chciałbym podziękować firmom: PPHU Janina Zdunek Mała Gastronomia "Jania", „Gastronomia” – Alicja Stupienko, „MET-BUD” – Krzysztof Niedroszlański oraz Urzędowi Miasta Górowo Iławeckie za wkład finansowy i rzeczowy w organizację naszej imprezy.

To kolejna duża impreza sportowa, którą organizuje SP Górowo Iławeckie. Miło nam było słyszeć z ust Prezesa Wacława Wasieli, że jest bardzo zadowolony z tego, że SZS zdecydował się na lokalizację Mistrzostw Mini Piłki Siatkowej dziewcząt w naszym mieście. Dlatego słowa podziękowania należą się też nauczycielom szkoły, tj.: Aleksandrze Klimo, Rafałowi Gajdamowiczowi oraz Danielowi Wierzbowskiemu, którzy przy wsparciu dyrekcji, przygotowali i przeprowadzili zawody, Pawłowi Pieniakowi, który zapewniał wsparcie medyczne, pracownikom obsługi oraz sędziom: Arkadiuszowi Masalskiemu i Zbigniewowi Wiszniewskiemu.
Na koniec warto przypomnieć, że SP w Górowie Iławeckim prowadzi klasy sportowe (od klasy IV) o specjalności piłka siatkowa dziewcząt i piłka nożna chłopców, dysponuje dobrym zapleczem treningowych i fachową kadrą. Ponadto dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w zajęciach tenisa stołowego i szachów.

Dariusz Hawrylec
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim na podium mistrzostw województwa
Oceń artykuł:

(0)