Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Z chemią za pan brat, czyli Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.

W tym roku szkolnym Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim miał wyjątkową oprawę. A to za sprawą warsztatów i pokazów chemicznych, które dla uczniów szkoły przygotowali pracownicy „Centrum Chemii w małej skali” z Torunia. Zajęcia odbywały się po raz pierwszy i wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Każda z grup (od klasy I Szkoły Podstawowej po klasę III gimnazjum) miała najpierw zajęcia warsztatowe, podczas których wykonywano proste, ale ciekawe doświadczenia chemiczne, a następnie uczestniczyła w interesujących pokazach. Uczniowie mieli okazję poznać własności gazów, zmieniać barwę płomienia, „bawić” się kolorami, a przede wszystkim osobiście bawić się w młodego chemika.
Chętnych do wystąpienia było bardzo wielu i tylko kilkunastu uczniów mogło bezpośrednio uczestniczyć w pokazach. Dlatego warto pomyśleć o kolejnych spotkaniach, które pomogą dzieciom i młodzieży zgłębiać tajniki wiedzy i poprzez doświadczenie poznawać świat.
Na zakończenie wszyscy uczniowie dostali lody ufundowane przez Radę Rodziców.

Dariusz Hawrylec
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Z chemią za pan brat, czyli Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.
Oceń artykuł:

(0)