Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie z górowskiej podstawówki z wizytą u niemieckich kolegów

W dniach od 5 do 11 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim oraz wygaszanego już Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim uczestniczyli po raz kolejny w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, w której tym razem udział wzięło 10 uczniów wraz z dwoma opiekunami z Górowa oraz uczniowie z partnerskiego Cato Bontjes van Beek Gymnasium z Achim z Niemiec. Wymianę wsparła Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Uczniowie z Polski wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec realizowali projekty tematyczne: opisywali charakterystyczne budynki, pomniki z miasta Bremen, które mieli okazję zwiedzić.
Poza zwiedzaniem młodzież spotkała się z przedstawicielami powiatu Verden. Uczniowie z Polski wraz ze swoimi parterami wymiany z Achim uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, podczas których mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych, poznawania kultury, zwyczajów i stylu życia rodzin niemieckich.
Oczywiście nie zabrakło czasu na zabawę. Największą atrakcją, były dwa dni spędzone w Berlinie. Uczniowie zobaczyli m.in. Bramę Brandenburską, pozostałości muru berlińskiego. Równie ciekawy okazał się dzień spędzony w Heidepark Soltau. Tu uczniowie mieli do dyspozycji m.in., kolejki „Torpeda”, „Lot z demonami”, „Octopus” czy „Kraken”. Najstraszniejsza była wieża „KRZYK” – wznosząca się na wysokość 71 metrów, z której z ogromną prędkością opadało się w dół. Poziom adrenaliny sięgał maksimum. Nie obyło się też bez szaleństw na basenie.
Wieczory uczestnicy wymiany spędzali w towarzystwie niemieckich rodzin. Najczęściej zwiedzając okolicę i aktywnie wypoczywając.
W ciągu tych kilku dni spędzonych razem, zawiązały się przyjaźnie, które będą miały swoją kontynuację podczas rewizyty w Górowie Iławeckim już we wrześniu 2018 roku.

Paweł Pieniak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Uczniowie z górowskiej podstawówki z wizytą u niemieckich kolegów
Oceń artykuł:

(0)