środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Powiatowy „Turniej dla Niepodległej” szczęśliwy dla uczniów górowskiej podstawówki

29 września 2018 r. - Michał Kraft, Anna Zawadzka i Marta Zimniak, uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim pod kierunkiem p. Aleksandry Wasyleczko, wzięli udział w powiatowym Turnieju Proobronnym z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.


Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z historii Polski i historii powszechnej w latach 1864 - 1922 oraz historii oręża polskiego w tym czasie. Trzeba było wykazać się też wprawnym okiem w strzelaniu z broni pneumatycznej.
Uczniowie górowskiej podstawówki - Michał Kraft, Anna Zawadzka oraz Marta Zimniak - osiągnęli duży sukces, zajmując kolejno I, II i III miejsce i będą reprezentować powiat bartoszycki w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Olsztynie w dniach 09-11 listopada 2018 r.
Teraz przed nimi test wiedzy, strzelanie z broni pneumatycznej oraz bieg na 2 km. Na zakończenie uczniowie wezmą udział w wojewódzkich uroczystościach z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości na Placu Solidarności z udziałem wojska.

Aleksandra Wasyleczko

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Powiatowy „Turniej dla Niepodległej” szczęśliwy dla uczniów górowskiej podstawówki
Oceń artykuł:

(0)