Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

5 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Górowie Ił. Uczniowie ubrani w świąteczny strój galowy, żółte i zielone chusty, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Pan dyrektor szkoły powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie: mówiły wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki. Uczniowie klas VI przygotowały szereg konkursów, z którymi pierwszaki poradziły sobie doskonale.
Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożonym ślubowaniu pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia.
Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce i zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów .Do życzeń dołączyli się rodzice, którzy przybyli w licznym gronie i zorganizowali „ słodkie przyjęcie’’.
Barbara Szewczyk


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Ślubowanie klas pierwszych. ZOBACZ ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)