Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim z Certyfikatem projektu „Piłka Nożna w szkole”

29 października 2018 r. podczas spotkania przedstawicieli szkół z województwa warmińsko-mazurskiego z władzami Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (WMZPN) oraz Wicekuratorem Wojciechem Cybulskim, uroczyście wręczono certyfikaty uczestnictwa w programie edukacyjnym „Piłka nożna w szkole” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wśród 30 szkół znalazła się również Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim.

Szkołom uczestniczącym w programie WMZPN zapewni przynajmniej raz w roku przeprowadzenie przez wykwalifikowanego trenera piłki nożnej pokazowych zajęć treningowych z uczniami ukierunkowanych na realizację programu szkolenia PZPN i bieżące wsparcie szkoleniowe w zakresie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Organizator zatroszczy się też o organizację konferencji szkoleniowych dla nauczycieli-trenerów. Ponadto związek zapewni możliwość rozwoju uzdolnionym piłkarsko uczniom w klubach WMZPN oraz reprezentacjach młodzieżowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Aby zakwalifikować się do projektu trzeba było spełnić kilka kryteriów:
1. Szkoła powinna posiadać bazę sportową gwarantującą warunki do prowadzenia zajęć sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.
2. W szkole powinny funkcjonować oddziały sportowe o profilu piłka nożna lub inne formy dodatkowych zajęć sportowych o profilu piłka nożna.
3. Zajęcia w szkole powinny być prowadzone przez wykwalifikowaną kierunkowo kadrę nauczycieli – trenerów, a oni sami powinni brać udział w szkoleniach organizowanych przez WMZPN.
4. Uczniowie powinni brać udział w piłkarskich rozgrywkach szkolnych, międzyszkolnych oraz organizowanych przez np. SZS, LZS, WMZPN, PZPN („Coca Cola Cup”, „Z podwórka na stadion”, „Nike Premier Cup” itp.) oraz uzyskiwać w nich sukcesy piłkarskie.
5. Szkoła powinna prowadzić ścisłą współpracę z wybranym Klubem, zrzeszonym w WMZPN, co powinno być potwierdzone udziałem uczniów danej szkoły w rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez WMZPN.

Po weryfikacji wniosków, górowska podstawówka uzyskała drugi wynik punktowy (4 punkty na 5 możliwych) wśród wszystkich uczestników programu. Wynik ten cieszy, ale też zobowiązuje do dalszej pracy. Wskazuje, że zarówno baza, którą posiadamy jak i kwalifikacje naszych nauczycieli połączone z udziałem w tym przedsięwzięciu pozwolą uczniom osiągać duże sukcesy.

Dariusz Hawrylec

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Górowska szkoła podstawowa z certyfikatem projektu „Piłka nożna w szkole”
Oceń artykuł:

(0)