Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie górowskiej podstawówki najlepsi w województwie

Turniej proobronny to wieloetapowe zmagania, sprawdzające zarówno wiedzę historyczną, jak i umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy oraz konkurs sprawnościowy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim - Anna Zawadzka, Marta Zimniak i Michał Kraft z kl. VIII b pod kierownictwem p. Aleksandry Wasyleczko, wygrali Wojewódzki Turniej Proobronny „Dla Niepodległej” z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, który odbywał się w dniach od 9 do 11 listopada w Olsztynie. Pokonali 14 innych drużyn, które, podobnie jak młodzież z Górowa Iławeckiego, wcześniej wygrały zawody rejonowe i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z historii Polski i historii powszechnej z lat 1864-1922, a także wzięli udział w biegu na orientację na dystansie 2 km, w trakcie którego rzucali granatem do celu, przenosili skrzynkę z amunicją, opatrywali złamanie, transportowali chorego oraz strzelali z broni pneumatycznej.
Bardzo cieszę się, że moi uczniowie sięgnęli po zwycięstwo, choć do końca nie było wiadomo, kto wygra. Konkurencja była silna i tylko niespełna 2 punkty zadecydowały o naszej wygranej. Na szczęście po testach historycznych mieliśmy sporą przewagę – relacjonuje Aleksandra Wasyleczko. Przygotowania trwały wiele miesięcy, szczególnie te związane z tematyką historyczną. Przygotowanie strzeleckie i konkurencje sprawnościowe poszły nam trochę gorzej, ale ostatecznie to my wygraliśmy. Jestem dumna z moich uczniów, bardzo dziękuję im za zaangażowanie i ciężką pracę – dodaje Pani Aleksandra.
W Turnieju wyróżnieni zostali nagrodami indywidualnymi Michał Kraft oraz Marta Zimniak, którzy zajęli odpowiednio – pierwsze i drugie miejsce jako najlepsi historycy zawodów.
To nie pierwszy sukces uczniów Pani Wasyleczko. Wcześniej byli finalistami i laureatami wojewódzkich konkursów historycznych. Można żywić nadzieję, że kolejne historyczne zmagania przyniosą nowe sukcesy, na co bardzo liczymy.

Dariusz Hawrylec
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Uczniowie górowskiej podstawówki najlepsi w województwie
Oceń artykuł:

(0)