Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Podziel się:

Podziel się:

Turniej o Puchar Tymbarku w Górowie Iławeckim

W piątek 18.10.2019 na Orliku w Górowie Iławeckim odbyły się eliminacje powiatowe jubileuszowego ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który rozgrywany jest już od dwudziestu lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, gdyż mecze finałów krajowych rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie i dodatkowo transmitowane w telewizji.

Na górowskim orliku rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach wiekowych trzy szkoły min. ZSP Bisztynek, SP Kandyty oraz gospodarz turnieju SP Górowo Iławeckie. Przed rozpoczęciem licznie zgromadzonych zawodników i ich rodziców przywitał koordynator powiatowy turnieju Rafał Gajdamowicz, który przypomniał, że kilku obecnych reprezentantów kraju w piłce nożnej również zaczynało swoją przygodę piłkarską w tym turnieju, a należą do nich Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Paulina Dudek i Bartosz Bereszyński.
Po zakończeniu rywalizacji, okazało się, że każda szkoła będzie miała swoich reprezentantów w finale wojewódzkim, który odbędzie się wiosną 2020 roku w Iławie.
Chłopcy : U-12 SP Górowo Iławeckie, U-10 SP Górowo Iławeckie, U-8 ZSP Bisztynek
Dziewczęta : U-10 SP Kandyty
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Turniej o Puchar Tymbarku w Górowie Iławeckim. ZOBACZ ZDJĘCIA
Oceń artykuł:

(0)