Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

„Zacną rzeczą jest uczyć, lecz zacniejszą nauczać” - Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, uczniów i pracowników obsługi, świętem które w sposób szczególny angażuje również rodziców. To okazja do refleksji nad wartością edukacji i wychowania dla dzieci i młodzieży oraz czas podziękowań i wdzięczności za ciężką pracę pedagogów.

Z tej okazji 14 października 2019 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym apelu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły p. Dariusz Hawrylec, który podziękował nauczycielom i innym pracownikom szkoły za zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość okazywaną uczniom oraz życzył zdrowia i wytrwałości w dalszej pracy.
Tradycyjnie wyróżniający się nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali nagrody dyrektora. Wiele ciepłych słów skierowali do nauczycieli i pracowników obsługi zaproszeni goście, wśród których byli: Burmistrz Miasta Jacek Kostka, przedstawiciele służb mundurowych, górowskich instytucji, delegacja Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele.
W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy II a oraz chór szkolny. Uczniowie klas IV- VIII oraz nauczyciele otrzymali dyplomy i upominki za najlepszy wynik w konkursie o naszej szkole, zorganizowanym przez Samorząd Szkoły. Ciekawym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna ”Wspomnienia szkolnego fotografa”.
Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty.

M. Toffel- Burakowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Dzień Nauczyciela: „zacną rzeczą jest uczyć, lecz zacniejszą nauczać”
Oceń artykuł:

(0)