Czwartek, 2 kwietnia 2020. Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wśród najlepszych w Turnieju Proobronnym „Młodzi dla Niepodległej”

W dniach 08-09 listopada b.r. w Olsztynie, w ramach projektu „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległości i europejskości”, odbywał się Wojewódzki Turniej Proobronny „Młodzi dla Niepodległej”. Okazją była 101 rocznica Niepodległości Polski. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim, których opiekunem była Aleksandra Wasyleczko, tj.: Emil Drabiński i Aleksander Ścibek z kl. VII oraz Katarzyna Jelińska z kl. VI, zajmując w nim jako drużyna III miejsce i nagrody indywidualne.

Organizatorem Turnieju był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Współorganizatorzy to: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Klub Garnizonowy J.W., Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Turniej składał się z części historycznej, w której uczniowie pisali test wiedzy obejmujący lata 1887-1922” i części sportowo-obronnej, w której zawodnicy strzelali z broni pneumatycznej. Następnie wzięli udział w biegu na orientację na dystansie 3 km, podczas którego rzucali granatem, przenosili skrzynkę z amunicją, transportowali rannego na noszach i zakładali opatrunek rannemu ze złamaniem.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i odnieśli w nim duży sukces. Najlepszym historykiem okazał się Emil Drabiński, który zajął indywidualnie I miejsce. Drużynowo w konkursie historycznym zajęliśmy II miejsce. W całym turnieju uplasowaliśmy się na III miejscu. W turnieju wyróżnieni zostali również najmłodsi zawodnicy, którzy wykazali się wysoką wiedzą historyczną. Nagrody trafiły do naszych uczniów: Katarzyny Jelińskiej i Emila Drabińskiego.
Gratuluję uczniom i ich rodzicom, bo sukces był skutkiem ciężkiej pracy podczas przygotowań do konkursu.

Aleksandra Wasyleczko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Paweł Pieniak oraz opublikowany na portalu Górowo Iławeckie: Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim wśród najlepszych w Turnieju Proobronnym „Młodzi dla Niepodległej”
Oceń artykuł:

(0)