Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Rodzinnie w Kandytach

2014-05-21 11:48:55 (ost. akt: 2014-05-21 12:12:19)

Autor zdjęcia: Jacek Litwin

……Dzięki rodzinie uczymy się odróżniać dobro od zła, pokonywać strach, nabierać pewności siebie, odpowiedzialności, szczerości, dobroci i miłości, którą przekazują nam rodzice. Na rodzinie możemy polegać w każdej sytuacji. Dzięki najbliższym wychodzimy z trudnych sytuacji. Rodzina to bezpieczna przystań, to pierwsza i najcenniejsza szkoła…..

Inauguracja Gminnych Dni Rodziny odbyła się 18 maja 2014r. w Zespole Szkół w Kandytach. Pogoda sprzyjała w Święto Rodziny. Po deszczowym poranku promienie słoneczne pozwoliły wszystkim uczestnikom imprezy miło spędzić czas.

Obchody otworzyła wójt Gminy Górowo Iławeckie - Bożena Olszewska – Świtaj. Głos zabrali także: wicestarosta powiatu bartoszyckiego - Janusz Dąbrowski oraz ksiądz proboszcz - Jerzy Olechnowicz, którzy w swoich wystąpieniach podkreślili znaczenie rodziny. Natomiast Tadeusz Pampuch z Ligi Ochrony Przyrody przybliżył zgromadzonym informacje dotyczące projektu „Znak Natury...”. Przedstawił jego założenia, planowane akcje, a także podkreślił korzyści wynikające z prowadzenia turystyki na terenie gminy, zachęcając rodziny do działania.

W dalszej części dużo wrażeń i przeżyć dostarczyło przedstawienie pt. "Rodzina to nasz skarb”, przygotowane przez Bożenę Zawadę w wykonaniu uczniów klasy II szkoły podstawowej, którzy wcielili się w role członków rodziny. Pozostałą część imprezy uświetniły występy zespołów, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz turniej rodzin.

Na scenie wystąpili: grupa uczniów uczących się języka ukraińskiego "Czornobrywky" przygotowana przez Panią Nadzieję Ortyńską,
zespół Wokalny "Ornament", zespół Wokalno – Instrumentalny "Amulet", grupa wokalna "Kuźnia talentów" - przygotowane przez Jarosława Kuchara, zespół wokalno – teatralny "Wena", który tworzą mieszkanki Kandyt pod kierunkiem Teresy Suduł, zespół TYRO z Olsztyna.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej został przedstawiony przez ratownika medycznego z firmy AL–MED z Bartoszyc - Marcina Skoczenia wspólnie z grupą młodzieży z naszego gimnazjum.

Dużą atrakcją był turniej rodzin przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Kandytach: Rafała Rogowskiego, Przemysława Bąka, Tomasza Suduła. Wzięły w nim udział rodziny: Ruczyńskich z Dzikowa, Mazurków z Paustr, Nowaków z Kandyt, Trukawków z Kandyt, Gnasiów z Toprzyn, Ulejczyków z Zielenicy, Szumskich z Kandyt. Po zaciętej rywalizacji w ciekawych i zabawnych konkurencjach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Rodzina Trukawka
II miejsce – Rodzina Nowaków
III miejsce – Rodzina Ruczyńskich


Świetnym akcentem muzycznym, na koniec, był koncert zespołu TYRO. Smaku uroczystości dodały pyszne potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń z Kandyt.

Organizatorzy

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miejscowy #1402353 | 83.28.*.* 24 maj 2014 22:06

  Bardzo fajna imprezka.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tox #1400170 | 89.71.*.* 21 maj 2014 22:08

  Jenyyy..jak mogłem ominąć TAKĄ imprezkę... :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages